Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Gruaja perfundon ne det gjate provimit te patentes

prej Sat 26 Nov 2011 - 2:10
Gruaja perfundon ne det gjate provimit te patentes Makina-ne-ujeNje automjet i ka bllokuar rrugen papritur dhe ajo e pushtuar nga paniku ne vend qe te frenoje i ka dhene me shume gaz.

Fatkeqesisht kjo ngjarje i ka ndodhur nje gruaje gjate provimit te patentes qe jo vetem nuk pati shance per te marre patenten e shoferit, por pasi doli jashte rruges perfundoi ne det me makinen sebashku me instruktorin. Ngjarja ka ndodhur ne portin e Antofagasta, ne Kili, ku fatmiresisht te dy shpetuan.

“Nje makine tjeter ka i ka bllokuar rrugen dhe ajo ne vend te frenave ka shtypur pedalen e gazit duke perfunduar ne det dhe instruktori nuk ka mundur te beje asgje”, ka treguar nje deshmitar.

Manovra e gabuar mund t’u kishte kushtonte jeten, makina u zhyt duke perfunduar ne disa metra thellesi. “Gruaja nuk mund te hiqte dot rripin e sigurimit, ndersa automjeti fundosej me shpejtesi, ne kete pike nuk mendova me shume, u zhyta dhe e ndihmova”, shtoi nje shpetimtar. Si gruaja ashtu dhe instruktori u shpetuan, por patenta per nje kohe te gjate nuk do perfundoje ne duart e shoferit.
infoalbania


Gruaja perfundon ne det gjate provimit te patentes Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi