Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Me kembet dhe krahet e prere, 7 vjecarja luan futboll

prej Sat 26 Nov 2011 - 2:11
Me kembet dhe krahet e prere, 7 vjecarja luan futboll Ellie2Londer- Ellie eshte e cmendur per futboll, eshte vetem shtate vjec dhe vrapon me portezat e saj speciale ne kembe, te ngjashme me ato te perdorura nga vrapuesi Oscar Pistorius.

E ema Llisa, krenare thote se:”Eshte dicka qe nuk e kemi menduar ndonjhere qe mund ta shihnim, eshte nje vajze kurajoze dhe e jashtezakonshme”.

Ellie i ka te katert gjymtyret e prere, pas nenshtrimit te nje operacioni qe i shpetoi jeten ne vitin 2005, kur femija u semur nga meningjiti dhe nga septikemia (helmimi i gjakut nga mikrobet). Ellie nuk arriti dot te perdorte fillimish, protezat standarte per kembet sepse i shkaktonin plage.

Keshtu u pa e nevojshme per te krijuar dhe dhuruar nje model super te lehte, me fibra karboni, me vlere 10 mije paund. Eshte me e vogla qe i perdor ato, madje i perdor edhe per te luajtur futboll nje here ne jave ne shkollen fillore Engaines.infoalbania


Me kembet dhe krahet e prere, 7 vjecarja luan futboll Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi