Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Babagjysh ndihmë, rrallohen filmat festivë në TV për Krishtlindje Empty Babagjysh ndihmë, rrallohen filmat festivë në TV për Krishtlindje

Thu 8 Dec 2011 - 14:54
Babagjysh ndihmë, rrallohen filmat festivë në TV për Krishtlindje Tom_and_jerry1Krishtlindjet janë koha e surprizave të këndshme. Por filmat festive nuk do të jenë zgjedhja më e mirë për këtë vit. Kanalet kryesore tokësore dhe satelitore do të transmetojnë një gamë të asaj që quhet edukatë dhe filmat e familjes për tre ditë nga 24-26 dhjetor.

Në fakt 98 % e filmave tregohen gjatë sezonit të Krishtlindjeve për çdo vit. Premierat këtë vit do të përbëjnë 13 nga 656 filma që priten të shfaqen në të gjitha kanalet, duke filluar me ITV1 dhe BBC2 që janë shkelësit kryesorë të traditës. Të dy këto kanale do të transmetojnë nga një premierë filmi gjatë tre ditëve të kulmit të festës së Krishtlindjeve dhe kjo as mund të përshkruhet si një dështim i Hollywood-it.

Në ITV1 është duke shfaqur filmin 10 vjeçar të aventurave të Tom and Jerry që transmetohet në këtë prag Krishtlindjesh në 08:15. BBC2 ka ofruar një dokumentar në lidhje me kafshët e egra, rreth flamigove i quajtur The Magic Wing që transmetohet në 11:30. Channel 4 nuk mbetet më prapa.

Ky transmetues i pavarur do të paraqesë vetëm një premierë filmi në pikun e festimeve të Krishtlindjeve, një version i filmin Hairspray, komedi muzikore në 07:15. BBC1 do të transmetojë dy premiera të mëtejshme të filmit të animaur Madagascar: Escape2 Africa në 18:10 dhe pjesë të animuara nga aventurat e fëmijëve G-Force në 15:05.

E gjitha kjo është shumë larg ditë kur Krishtlindjet ishin ngjarja më e madhe e vitit. Krishtlindjet këtë vit do të përfshijnë filma të nxjerrë nga arkivat si: Spartacus, Gladiator, ET dhe komedi për fëmijë. /albeu.com/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi