Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Siguria është sukses Empty Siguria është sukses

Sun 29 Jan 2012 - 17:08
Në momentin që flasim ka shumë femra që po shoqërohen me meshkuj ndaj të cilëve nuk ndjejnë ndonjë tërheqje. Disa prej djemve po bëjnë sikur janë të sigurt që vajza ndihet e tërhequr prej tyre. Në këtë mënyrë ata e kanë situatën nën kontroll.Kur të dalësh me një femër (takim romantik), bëj gjithmonë sikur je 100% i sigurt që ti i pëlqen asaj.Në momentin që flasim ka shumë femra që po shoqërohen me meshkuj ndaj të cilëve nuk ndjejnë ndonjë tërheqje. Disa prej djemve po bëjnë sikur janë të sigurt që vajza ndihet e tërhequr prej tyre. Në këtë mënyrë ata e kanë situatën nën kontroll.Shumë të tjerë janë aq nervozë saqë nuk arrijnë ta kuptojnë se vajza nuk ndihet e tërhequr prej tyre, prandaj në këtë rast situatën e kontrollon ajo.

Nga këto dy kategoritë, ata që kanë më shumë gjasa që ta bëjnë vajzën të ndihet e tërhequr prej tyre janë ata që po pretendojnë se një pëlqim i tillë ekziston që më përpara dhe situatën e kanë vetë nën kontroll.

Kjo ka më shumë gjasa të ndodhë pikërisht sepse kjo është ajo që femrat kërkojnë në radhë të parë, një mashkull që i merr situatat në dorë.

Ndërkohë, meshkujt që “dorëzohen” pothuajse asnjëherë nuk i bëjnë vajzat për vete. Kjo ndodh sepse këta meshkuj veprojnë në mënyra të parashikueshme, gjë që nuk është aspak e mirë.

Ajo pret që të dalë me një mashkull ndaj të cilit nuk ndihet e tërhequr. Ti, nëpërmjet mendimeve të tua ia përforcon këtë ndjesi, kështu që mos prit që të kesh sukses.

Ajo çka ti mund të mësosh nga ata meshkujt e suksesshëm është që nëse të jepet mundësia që të dalësh me një femër, sillu sikur ti i pëlqen asaj tashmë dhe mbaje situatën nën kontroll.

I pëlqen apo s’i pëlqen ti asaj, kjo është e diskutueshme. Prandaj, që t’i të rrisësh shanset për t’i pëlqyer, sillu sikur kjo gjë tashmë është një fakt i kryer.

P.s. Kjo nuk do të thotë aspak se duhet të zgjasësh duart. Mbaji duart në vend dhe përdor vetëm fjalët. Përndryshe fëlliqesh.Siguria është sukses Siguria_eshte_sukses
E askujt
E askujt
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1473
<b>Hobi</b> Hobi : volejboll , psikologjia , romanet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne endrrat e tua...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 01/12/2011

Siguria është sukses Empty Re: Siguria është sukses

Sun 29 Jan 2012 - 18:26
pajtohem me kte shkrim
me pelqen qe te kem te krah nje njeri me karakter , me besim ne vetvete
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

Siguria është sukses Empty Re: Siguria është sukses

Sun 29 Jan 2012 - 21:39
Une di se per sukses duhet
Besim, Kurajo, Siguri ne vetvete, Qetesi Psikologjike, Vetekontroll, Buzeqeshje .

Kam lexuar nje liber te tille Cili eshte Segreti i suksesit ...madje kam mbajtur dhe shenime mbi keto , dhe keto jane karakteristikat qe duhet te mbaje nje person per te arritur qellimin .
Poeti
Poeti
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
<b>Postime</b> Postime : 825
<b>Hobi</b> Hobi : Dashuria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : usa
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/09/2011

Siguria është sukses Empty Re: Siguria është sukses

Sun 29 Jan 2012 - 21:43
Nese ske siguri smund te besh azgje...
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

Siguria është sukses Empty Re: Siguria është sukses

Sun 29 Jan 2012 - 21:53
Mjafton qe sigurine time mos ta bazoje tek sigurite e te tjereve
si te jete mashkull apo femer por vetem tek VETVETJA .
E askujt
E askujt
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1473
<b>Hobi</b> Hobi : volejboll , psikologjia , romanet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne endrrat e tua...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 01/12/2011

Siguria është sukses Empty Re: Siguria është sukses

Sun 29 Jan 2012 - 23:46
EpiKada shkruajti:Une di se per sukses duhet
Besim, Kurajo, Siguri ne vetvete, Qetesi Psikologjike, Vetekontroll, Buzeqeshje .

Kam lexuar nje liber te tille Cili eshte Segreti i suksesit ...madje kam mbajtur dhe shenime mbi keto , dhe keto jane karakteristikat qe duhet te mbaje nje person per te arritur qellimin .

tema aty flet per tj gje , PO TA LEXOSH Razz
nuk flet per suksesin ne jet
por ne nje lidhje ne cift
Sponsored content

Siguria është sukses Empty Re: Siguria është sukses

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi