Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Lepuri suedez Champis, ylli i ri i Youtube Empty Lepuri suedez Champis, ylli i ri i Youtube

Sun 5 Feb 2012 - 20:01
Suedi, 4 Shkurt 2012, NOA - Ylli i ri i Youtube nuk është as një aktore as një muzikante as një sportist por një lepur që quhet Champis, i cili është në gjendje të drejtojë delet si të ishte një qen.Kafsha pesë vjeçare jeton në veri të Suedisë dhe duhet thënë se pasi ka vëzhguar për një kohë të gjatë se si qentë kontrollonin bagëtinë, ai mësoi ti imitonte në mënyrën më të mirë të mundshme.Video që është postuar në YouTube, që e paraqet atë duke u kërcyer rreth një tufe delesh, ka mbledhur më shumë se 700 mijë vizita në vetëm një javë.Dan Westam, një trajnues profesionist i qeneve për kullotat, i cili është dhe personi që ka publikuar këtë video të lepurit, ka pohuar se Champis është akoma dhe më i mirë se qentë.“Është një lepur me të vërtetë i rrallë dhe i shumë i aftë në atë që bën. Gjatë gjithë kohës rrotullohet tek delet dhe në rast se ndonjëra tenton të largohet ai është në gjendje që ta ndalojë”.

r.b/NOA
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi