Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

 Bëni kujdes nga vartësia dhe nga trishtimi i FB.. Empty Bëni kujdes nga vartësia dhe nga trishtimi i FB..

Sun 5 Feb 2012 - 20:07
Nju Jork, 4 Shkurt 2012, NOA - Tashmë rrjeti social i Facebook është një ndër pjesët më të rëndësishme të përditshmërisë sonë.Është vënë re se çdo person që ka një llogari në këtë rrjet shoqëror çdo ditë e hap të paktën një herë për të parë të rejat në profilin e tij.Për tu përmendur janë dhe shumë raste që Facebook është kthyer në një obsesion të vërtetë madje më superior se sa vetë alkooli dhe duhani, kjo bazuar në një studim të fundit.Këtë herë ka qenë një studim i hulumtuesve të Universitetit të Chicago Booth School Of Business që kanë marrë në studim 205 subjekte, duke i monitoruar në vazhdimësi mendimet e tyre dhe dëshirat.Rezultat kanë qenë më të vërtetë shqetësuese, pasi rezultoi se dëshira për tu lidhur me Facebook është ,ë e;arta madje se sa dhe dëshira për të konsumuar një gotë alkool apo se sa vesi i cigareve.

Varësia ndaj Facebook gjithashtu mund të na çojë dhe në një fazë trishtimi, kjo si pasojë e vëzhgimit të statuseve të të tjerëve apo fotove, që konsiderohen si gjëra që na bëjnë të ndihemi jo aq të lumtur sa ata.

r.b/NOA
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi