Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

Kujdes! Ja arsyeja pse duhet të bëni kujdes me fotografitë dhe të dhënat tuaj në facebook! Empty Kujdes! Ja arsyeja pse duhet të bëni kujdes me fotografitë dhe të dhënat tuaj në facebook!

Tue 11 Dec 2012 - 21:41
Kujdes! Ja arsyeja pse duhet të bëni kujdes me fotografitë dhe të dhënat tuaj në facebook! Lily-1-300x288

Një bukuroshe nga Uellsi, nuk mund ta besonte atë që i kishte ndodhur…!
Pa dijen e saj, një keqdashës, i vodhi fotografitë dhe të dhënat nga facebook-u dhe i përdori ato për një sërë reklamash në dëm dhe pa dijeninë e 20-vjeçares. Kështu, gjoja bukuroshes 20-vjeçare i pëlqente të kishte lidhje vetëm me futbollistë dhe t’i ndryshonte ata si këmishët, madje papërgjegjësia e këtij keqdashësi, arriti deri në pikën saqë e regjistroi bukuroshen në një konkurs bukurie!Kështu, 20-vjeçarj Lily Thomas, e cila punon në një bar, u detyrua ta denoncoj personin i cili i dhunoi asaj profilin dhe shkeli të drejtat saj madje keqpërdori fotografitë dhe emrin e saj.
Autori tashmë ka punë me drejtësinë, kurse sigurisht siç dhje pohoj Lily: “Tashmë unë kam punë me profilin në sajtin social dhe do i siguroj të dhënat e mia që mos të bjerë më viktimë e farsave dashakeqe”./alb-obseerver.com/

Kujdes! Ja arsyeja pse duhet të bëni kujdes me fotografitë dhe të dhënat tuaj në facebook! Lily-5

Kujdes! Ja arsyeja pse duhet të bëni kujdes me fotografitë dhe të dhënat tuaj në facebook! Lily-2Kujdes! Ja arsyeja pse duhet të bëni kujdes me fotografitë dhe të dhënat tuaj në facebook! Lily-4
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi