Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Ardit Çuni, “Tarkani” shqiptar nga Lezha  Empty Ardit Çuni, “Tarkani” shqiptar nga Lezha

Wed 8 Feb 2012 - 14:28
Ardit Çuni, “Tarkani” shqiptar nga Lezha  Ardit-CuniDjaloshi i cili ra në sy në programin e TV KLAN në “X Factor Albania”, për interpretimin e tij të saktë në këndim dhe kërcim, quhet Ardit Çuni, i cili është nga Lezha. Por Arditi ka kënduar edhe më parë kur ishte i vogël duke fituar edhe cmime, por ai ka dhe nje pasion tjetër që është baleti.

Ndërsa ka edhe këngë në tregun muzikor që i ka kënduar më parë, sic janë “Në këtë natë” dhe “Crazy love”, por prezantimi në këtë talent-show i dha atij më shumë famë, dhe vazhdon ti japë, madje tashmë mediat e quajnë me të drejtë si “Tarkani shqiptar”.

Lezhjani i talentuar dhe shumë simpatik është përzgjedhur tashmë nga spektakli ‘X Factor’ në gjysëmfinale, ku pret edhe më shumë.

Ndërsa dashuria për muzikën, baletin, nuk e mund dhe dëshirën që të jetë gjimnazist i mirë ku ai po studjon, në një shkollë të mesme të përgjitgjsithme amerikane. Ne i urojmë suksese Tarkanit shqiptar. /albeu.com/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi