Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Etna e beri 'zgjimin' per kete vit!!!

prej Tue 14 Feb 2012 - 2:42
Etna e beri 'zgjimin' per kete vit!!! Etna_1Ditet e fundit vullkani Etna ka rrjedhur llave dhe ka shperthyer me shtellunga tymi, si per te na kujtuar se nuk po fle. Ky eshte aktiviteti i pare i Etna-s per vitin 2012.

Shtellunga e tymit ka arritur lartesine rreth 5000 metra dhe eshte perhapur ne nje hapesire te gjere. Veprimtaria stromboliane e Etna-s po ndiqet me kujdes nga Instituti Italian i Gjeofizikes dhe Vullkanologjise.

(O.C/ infoalbania)


Etna e beri 'zgjimin' per kete vit!!! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi