Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Shiten për 210 mijë dollarë armët e Bonnie dhe Clyde Empty Shiten për 210 mijë dollarë armët e Bonnie dhe Clyde

Wed 15 Feb 2012 - 2:55
Shiten për 210 mijë dollarë armët e Bonnie dhe Clyde 640-150x150Dy armë që i përkisnin Bonnie dhe Clyde, çiftit më të famshëm të jashtëligjshëm të viteve 30, janë shitur në ankand për një vlerë e cila ka kapur shifrën e 210 mijë dollarëve.
Joplin Globe ka bërë të ditur se ka qenë një ofertë e cila e kishte prejardhjen nga East Coast që ka blerë armët, të cilat janë sekuestruar që nga viti 1933 nga çifti.
Bëhet fjalë për një mitraloz Thompson, shumë i përdorur në atë kohë dhe për një pushkë Winchester të kalibrit 12, që daton në 1897.
Shtëpia e ankandit Mayo Auction nuk është e autorizuar të bëjë publik emrin e blerësit, raportona agjencia e lajmeve NOA.al.
Armët janë sekuestruar më 13 prill të 1933, kjo si rrjedhojë e një kontrolli që u bë në apartamentin që Bonnie dhe Clyde kishin në Joplin.
Deri pak kohë më parë, armët ishin të ekspozuara në muzeun e policisë së Springfield.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi