Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Ja çfarë ndodh kur ndez zjarr pranë pusetës

prej Fri 17 Feb 2012 - 2:35
Ja çfarë ndodh kur ndez zjarr pranë pusetës ShkrepseKjo është një ngjarje e cila na kujton se edhe ne kemi bërë një veprim të tillë. Një kinez i cili ka ndezur kunjin e shkrepëses në kapakun e një pusete, ka shkaktuar një shpërthim të fuqishëm.

Shpërthimi është filmuar dhe në të tregohet se burri - pranë të cilit ndodheshin dhe dy fëmijë - fluturon disa metra në ajër nga forca e shpërthimit.

Besohet se shpërthimi ka ndodhur për shkak të biogazit të akumuluar poshtë kapakut të pusetës. Gazi biologjik është krijuar nga mbeturinat organike në mungesë të oksigjenit.

Ngjarja ka ndodhur në Kinë me 29 janar në provincën Hunan. NGa shpërthimi, personi që ka ndezur kunjin e shkrepses ka mbetur i plagosur lehtë. /albeu.com/
http://www.albeu.com/interesante/ja-cfare-ndodh-kur-ndez-zjarr-prane-pusetes-(video)/65036/


Ja çfarë ndodh kur ndez zjarr pranë pusetës Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi