Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Gruaja më e madhe në Britani, 254 kg

prej Fri 17 Feb 2012 - 2:36
Gruaja më e madhe në Britani, 254 kg 254kgAjo peshon aq shumë sa prej katër vitesh nuk mund të dalë nga shtëpia. Brenda Flanaga-Davies, 43 vjeç peshon 254 kg dhe është gruaja më e shëndoshë në Britaninë e Madhe.

43-vjeçarja merr çdo ditë 6 000 kalori – përfshirë nëntë çokollata dhe tre lidra pije me gaz. Për femrat rekomandohet që në ditë të merren 2 000 kalori.

Doktorët e kanë paralajmëruar se ajo duhet të humbasë peshë pasi ndryshe e pret fati tragjik; vdekja.

“E kam kaluar jetën në krevat – kjo nuk është jetë”, thotë ajo. “E urrej këtë jetë. Dua të kem fëmijë por nuk jam mjaftueshëm e shëndetshme për të ngelur shtatzënë”.

Ajo pranon se tashmë ushqimi i është kthyer në fiksim dhe se nuk mund ti rezistojë tundimit. /albeu.com/


Gruaja më e madhe në Britani, 254 kg Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi