Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Britani e Madhe, miliarderët nuk njohin krizë Empty Britani e Madhe, miliarderët nuk njohin krizë

Sun 29 Apr 2012 - 19:04
Londër - Sunday Times ka publikuar si çdo vit listën e njerëzve më të pasur të Britanisë. Sipas kësaj liste mësojmë se kriza ekonomiko financiare e cila ka mbërthyer të gjithë Europën e jo vetëm, nuk ka pasur efekt mbi miliarderët, jo vetëm kaq por ata janë pasuruar edhe më tej. Miliarderët britanikë, nuk janë aspak në krizë, sipas listës së Sunday Times, një mijë të parët e kësaj liste, gjatë vitit të fundit kanë shtuar pasurinë e tyre me 5%, afro 508 miliardë euro, shifra më e lartë gjatë 24 viteve të fundit.

Një tjetër e dhënë interesante e këtij botimi është fakti se tre të parët e kësaj liste pasanikësh janë të lindur jashtë Britanisë. Vendi i parë i takon indianit Lakshmi Mittal, në vend të dytë qëndron uzbeku Alisher Usmanov (pronari i Arsenal), dhe i treti është rusi Roman Abramovich (pronari i Chelsea)


(ar.si/BalkanWeb)
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi