Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Ec shpejt në jetë dhe nuk do pësosh kurrë infarkt Empty Ec shpejt në jetë dhe nuk do pësosh kurrë infarkt

Fri 17 Feb 2012 - 19:32
Ecja me hapa të mëdhenj dhe të shpejtë, duke mbajtur gjithmonë diçka në dorë, ju garanton për tërë jetën, mbrojtje ndaj goditjeve të infarktit në zemër.Të paktën kështu pohon një studim amerikan, i cili argumenton se mënyra e të ecurit për një person, është pikërisht një nga sinjalet më të rëndësishme për të kontrolluar shëndetin e tij.Studimi shton se një ecje e ngadaltë dhe me ndalesa, prin drejt sëmundjeve të zemrës dhe sulmeve ndaj saj.Madje edhe problemet me trurin, duket se janë të lidhura me një ecje të ngadaltë.Në të kundërt, njerëzit që gjatë jetës kanë zakon të ecin shpejt dhe të mbajnë ndonjë objekt në dorë, nuk janë të prirur për të pësuar goditje të papritura në zemër apo në tru.

e.t/NOA
E askujt
E askujt
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1473
<b>Hobi</b> Hobi : volejboll , psikologjia , romanet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne endrrat e tua...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 01/12/2011

Ec shpejt në jetë dhe nuk do pësosh kurrë infarkt Empty Re: Ec shpejt në jetë dhe nuk do pësosh kurrë infarkt

Fri 17 Feb 2012 - 19:34
un kur jam vetem eci shpejt...se kur jam me shoqe sna len muhabetet Ec shpejt në jetë dhe nuk do pësosh kurrë infarkt 743185
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi