Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

BBC, meshkujt paga 40 here me shume se femrat Empty BBC, meshkujt paga 40 here me shume se femrat

Sun 19 Feb 2012 - 18:15
BBC, meshkujt paga 40 here me shume se femrat 1329219954-meshkujt_paga_mete-lartaDisa prezantues meshkuj në rrjetin prestigjioz BBC paguhen deri në 40 herë më shumë se prezantueset femra, edhe pse emisionet e femrave me më shumë vite eksperiencë, kanë audiencë më të madhe. Emra të mëdhenj të prezantueseve si Anxhela Ripon, 67 vjeçe, Gloria Haniford, 71 vjeçe dhe Xhulia Samervill, 64 vjeçe, janë paguar rreth 1000 paundë për një episod të “Rip Off Britain”, i cili tërheq rreth 5 milionë shikues. Do të thotë se me gjithë eksperiencën dhe suksesin, të tria paguhen rreth 20000 paundë për punën e tyre. Por në emisionin “Match Of The Day”, i cili tërheq një audiencë më të ulët, prej 4.5 milionë shikuesish, Alan Hansen paguhet 40000 paundë për një episod dhe Alan Shiwrer, rreth 10000 paundë episodi. Hansen merr 1.5 milionë paundë për punën e tij dhe Shiwrer rreth 400000 paundë.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 47
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

BBC, meshkujt paga 40 here me shume se femrat Empty Re: BBC, meshkujt paga 40 here me shume se femrat

Sun 19 Feb 2012 - 18:23
shume pak meshkujt japin me shume rendiment se femrat
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi