Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Djali 5 vjeçar jeton jetën e tij si vajzë

prej Thu 23 Feb 2012 - 2:05
Djali 5 vjeçar jeton jetën e tij si vajzë Zach-avery-5-vjecar-qe-jeton-jeten-si-vajzeZach Avery, 5 vjeçar është një djalë i vogël por që i pëlqen të jetojë si një vajzë.
Ai që në moshën 3 vjeç papritmas ndryshoi sjelljen e tij prej djali dhe filloi të sillej si vajzë. Dhe tani në moshën 5 vjeçare ai brenda në trup është djalë ndërsa në pamje dhe sjellje është krejtësisht një vajzë.

Prindërit e tij pasi vunë re një gjë të tillë u shqetësuan dhe kontaktuan me mjekun ku më pas ai u diagnostikua me GID(identitet me çrregullime gjinore).

Nëna e tij shprehet se në shkollën e tij nuk ka asnjë problem deri tani edhe midis fëmijëve, ndërsa në shtëpi në dhomën e tij gjërat janë unisex ku ai vesh ato që dëshiron.
Ne do ta lëmë në këtë mënyrë të rritet, edhe sikur në të ardhmen të jetë zgjedhja e tij përfundimtare. Nga ne do të respektohet dhe do të ketë mbështetjen tonë përherë - shprehen prindërit e tij.


Djali 5 vjeçar jeton jetën e tij si vajzë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi