Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Parashutisti që përplaset me malin

prej Fri 24 Feb 2012 - 1:07
Parashutisti që përplaset me malin ParashuteJanë publikuar xhirimet e aksidentit të një muaji më parë në Afrikën e Jugut që për pak sa nuk i morri jetën parashutistit të njohur Jeb Corliss. Ngjarja ka ndodhur me 16 Janar në malin Table në afërsi të Cape Town.

Corliss u hodh nga një lartësi prej 60 metrash ndërkohë që humb kontrollin e uljes dhe me shpejtësi prej 190 km/h përplaset me shkëmbin.

Edhe pas përplasjes së fortë, Corliss arrin të ruaj qetësinë duke hap parashutën dhe të ulet në tokë duke shpëtuar për mrekulli.

E gjithë kjo ngjarje është regjistruar me kamera të vendosura në pozicione të ndryshme.


Parashutisti që përplaset me malin Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Parashutisti që përplaset me malin

prej Fri 24 Feb 2012 - 14:01
i lumte ...shume i marre per vedin e vet


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Parashutisti që përplaset me malin N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi