Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default SHBA, vdekjet nga mbidoza, më shumë se nga aksidentet

prej Wed 29 Feb 2012 - 12:17
SHBA, vdekjet nga mbidoza, më shumë se nga aksidentet 44655_5SHBA - Një agjenci qeveritare amerikane thotë se Shtetet e Bashkuara përballen me një dukuri të rrezikshme, mbidoza e barnave që merren me recetë nga mjeku.

Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve thotë se më shumë njerëz po vdesin nga mbidoza me këto barna se sa nga aksidentet rrugore.

Vdekja e artistes amerikane Whitney Huston ka nxitur debatin rreth abuzimeve me ilaçet që jepen me recetë.

Autoritetet gjetën disa ilaçe që jepen me recetë mjeku në dhomën e saj të hotelit ndërsa dëshmitarë kanë thënë se e kanë parë duke pirë shampanjë ditët përpara vdekjes.

Disa prej këtyre ilaçeve frenojnë funksionimin e sistemit nervor. Edhe alkooli bën të njëjtin efekt dhe kombinimi i të dyjave mund të jetë vdekjeprurës.

(er.nu/voa/BalkanWeb)
SHBA, vdekjet nga mbidoza, më shumë se nga aksidentet Spacer


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 SHBA, vdekjet nga mbidoza, më shumë se nga aksidentet 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi