Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Britanikja 21 vjec ha si ushqim, sfungjerët e enëve

prej Thu 1 Mar 2012 - 15:21
Britanikja 21 vjec ha si ushqim, sfungjerët e enëve 51859LONDËR - Një britanike ka treguar sesi, duke vuajtur nga një çrregullim i rrallë gjenetik, ka ngrënë deri tani më shumë se 4 000 sfungjerë për larjen e enëve, thuhet në botimin on line të tabloidit britanik ''The Sun''.

Kerry Trebilcock, 21 vjeçe, vuan nga çrregullimi gjenetik i quajtur pica, çka sjell ngrënien e objekteve që nuk janë ushqime të mirëfillta.
Ky çrregullim e ka bërë Trebilcockun të hajë edhe më shumë se 100 kallëpe sapun.

Trebilcock, infermiere stomatologe nga Mylor, Cornëall, i tha gazetës së sipërcituar se ''për të shtuar shijen e tyre unë i përgatis sfungjerët edhe me pak salcë''.
Të tjerë persona që vuajnë nga kjo sindromë hanë metale, qymyr, rërë, shkumësa dhe ndonjëherë edhe llampa apo... mobilje!?.

(d.b/BalkanWeb)


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Britanikja 21 vjec ha si ushqim, sfungjerët e enëve 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Britanikja 21 vjec ha si ushqim, sfungjerët e enëve

prej Thu 1 Mar 2012 - 16:09
Durrsaku shkruajti:Britanikja 21 vjec ha si ushqim, sfungjerët e enëve 51859LONDËR - Një britanike ka treguar sesi, duke vuajtur nga një çrregullim i rrallë gjenetik, ka ngrënë deri tani më shumë se 4 000 sfungjerë për larjen e enëve, thuhet në botimin on line të tabloidit britanik ''The Sun''.

Kerry Trebilcock, 21 vjeçe, vuan nga çrregullimi gjenetik i quajtur pica, çka sjell ngrënien e objekteve që nuk janë ushqime të mirëfillta.
Ky çrregullim e ka bërë Trebilcockun të hajë edhe më shumë se 100 kallëpe sapun.

Trebilcock, infermiere stomatologe nga Mylor, Cornëall, i tha gazetës së sipërcituar se ''për të shtuar shijen e tyre unë i përgatis sfungjerët edhe me pak salcë''.
Të tjerë persona që vuajnë nga kjo sindromë hanë metale, qymyr, rërë, shkumësa dhe ndonjëherë edhe llampa apo... mobilje!?.

(d.b/BalkanWeb)
booooooohhhhhhhhhh jupi


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Britanikja 21 vjec ha si ushqim, sfungjerët e enëve 74537453
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi