Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Skandali, spitali italian nuk pranon të kurojë gruan shqiptare me leuçemi Empty Skandali, spitali italian nuk pranon të kurojë gruan shqiptare me leuçemi

Fri 2 Mar 2012 - 12:44
Breshia, 1 Mars 2012, NOA - Spitali Civil i Breshias në Itali nuk pranon
të kurojë një grua civile për shkak të mungesës së dokumenteve. Ngjarja
e rëndë ka ndodhur gjatë këtij muaji në Itali dhe bëhet fjalë për një
grua shqiptare. Për arsye etike agjencia publikon vetëm emrin e saj,
Sabire.

Gruaja ka shkuar në Itali për të vizituar të afërmit e saj, kur gjatë
qëndrimit ka pasur një përkeqësim të shëndetit. Pasi ka bërë analizat ka
mësuar se vuan nga një formë e rëndë e leucemisë dhe duhej të kurohej
sa më shpejt.

Por megjithë alarmin që i kanë dhënë mjekët patolog, në Spitalin Civil
të Breshias mjekët nuk kanë pranuar që të kryejnë asnjë mjekim. Arsyeja
është se gruaja ka hyrë në Itali me një vizës Shengen dhe nuk ka leje
qëndrimi të rregullt në Itali.

Kërkesa e gruas është bërë në fillim të muajit shkurt të këtij viti
ndërsa shëndeti i saj përkeqësohet çdo ditë. Familjarët kanë arritur të
sigurojë disa dokumente dhe kanë dhënë garanci për të mundësuar
ndërhyrjen. Por sërish drejtuesit e spitalit në Breshia kanë pretenduar
se ndërhyrja nuk mund të bëhet për shkak të kostos së lartë financiare
që ka dhe që nuk mund ta paguajnë për një shtetase që nuk qëndron në
Itali.

Klaudia, vajza e Sabires tregon se gjatë një muaji është munduar në
gjithë spitalet e Breshias për të mundësuar kurimin, por pa sukses.

“Mami kishte një vizë turistike dhe e shtruam në spitalin Montichiari.
Aty u bënë analizat dhe mori disa mjekime, sepse viza e saj ishte e
vlefshme. Më pas, në 14 shkurt leja për qëndrimin në Itali skadoi dhe
duhej një leje e veçantë, apo dhe një deklaratë nga Spitali Civil, por
mjekët nuk e pranojnë diçka të tillë”, - thotë ajo.

Vajza thotë se spitali nuk ka lëshuar asnjë dokument që të tregonte për
gjenden e rëndë të nënës së saj. Ndërsa shton se shpenzimet janë të
papërballueshme, pasi një kurë e thjeshtë për formë leucemie shkon deri
në 3200 euro.

Si për të mos mjaftuar sëmundja e nënës, Klaudia deklaron se dy muaj më
parë në familjen e saj ndërroi jetë dhe babai. “Rreth tre muaj më parë
erdhi babai në Itali, pas lajmit që mori për nënën. Pasi u njoh më
sëmundjen e saj e përjetoi shumë keq dhe vdiq nga një atak kardiak.
Ambulancës iu deshën 25 minuta për të ardhur në banesën tonë”, thotë
Klaudia.

r.b/noa.al
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Skandali, spitali italian nuk pranon të kurojë gruan shqiptare me leuçemi Empty Skandali, spitali italian nuk pranon të kurojë gruan shqiptare me leuçemi

Fri 2 Mar 2012 - 14:31
Skandali, spitali italian nuk pranon të kurojë gruan shqiptare me leuçemi Spedali-civili-1Breshia, 1 Mars 2012, NOA - Spitali Civil i Breshias në Itali nuk pranon të kurojë një grua civile për shkak të mungesës së dokumenteve. Ngjarja e rëndë ka ndodhur gjatë këtij muaji në Itali dhe bëhet fjalë për një grua shqiptare. Për arsye etike agjencia publikon vetëm emrin e saj, Sabire.

Gruaja ka shkuar në Itali për të vizituar të afërmit e saj, kur gjatë qëndrimit ka pasur një përkeqësim të shëndetit. Pasi ka bërë analizat ka mësuar se vuan nga një formë e rëndë e leucemisë dhe duhej të kurohej sa më shpejt.

Por megjithë alarmin që i kanë dhënë mjekët patolog, në Spitalin Civil të Breshias mjekët nuk kanë pranuar që të kryejnë asnjë mjekim. Arsyeja është se gruaja ka hyrë në Itali me një vizës Shengen dhe nuk ka leje qëndrimi të rregullt në Itali.

Kërkesa e gruas është bërë në fillim të muajit shkurt të këtij viti ndërsa shëndeti i saj përkeqësohet çdo ditë. Familjarët kanë arritur të sigurojë disa dokumente dhe kanë dhënë garanci për të mundësuar ndërhyrjen. Por sërish drejtuesit e spitalit në Breshia kanë pretenduar se ndërhyrja nuk mund të bëhet për shkak të kostos së lartë financiare që ka dhe që nuk mund ta paguajnë për një shtetase që nuk qëndron në Itali.

Klaudia, vajza e Sabires tregon se gjatë një muaji është munduar në gjithë spitalet e Breshias për të mundësuar kurimin, por pa sukses.

“Mami kishte një vizë turistike dhe e shtruam në spitalin Montichiari. Aty u bënë analizat dhe mori disa mjekime, sepse viza e saj ishte e vlefshme. Më pas, në 14 shkurt leja për qëndrimin në Itali skadoi dhe duhej një leje e veçantë, apo dhe një deklaratë nga Spitali Civil, por mjekët nuk e pranojnë diçka të tillë”, - thotë ajo.

Vajza thotë se spitali nuk ka lëshuar asnjë dokument që të tregonte për gjenden e rëndë të nënës së saj. Ndërsa shton se shpenzimet janë të papërballueshme, pasi një kurë e thjeshtë për formë leucemie shkon deri në 3200 euro.

Si për të mos mjaftuar sëmundja e nënës, Klaudia deklaron se dy muaj më parë në familjen e saj ndërroi jetë dhe babai. “Rreth tre muaj më parë erdhi babai në Itali, pas lajmit që mori për nënën. Pasi u njoh më sëmundjen e saj e përjetoi shumë keq dhe vdiq nga një atak kardiak. Ambulancës iu deshën 25 minuta për të ardhur në banesën tonë”, thotë Klaudia.

r.b/noa.al
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

Skandali, spitali italian nuk pranon të kurojë gruan shqiptare me leuçemi Empty Re: Skandali, spitali italian nuk pranon të kurojë gruan shqiptare me leuçemi

Fri 2 Mar 2012 - 14:36
Aяjαиα shkruajti:Skandali, spitali italian nuk pranon të kurojë gruan shqiptare me leuçemi Spedali-civili-1Breshia, 1 Mars 2012, NOA - Spitali Civil i Breshias në Itali nuk pranon të kurojë një grua civile për shkak të mungesës së dokumenteve. Ngjarja e rëndë ka ndodhur gjatë këtij muaji në Itali dhe bëhet fjalë për një grua shqiptare. Për arsye etike agjencia publikon vetëm emrin e saj, Sabire.

Gruaja ka shkuar në Itali për të vizituar të afërmit e saj, kur gjatë qëndrimit ka pasur një përkeqësim të shëndetit. Pasi ka bërë analizat ka mësuar se vuan nga një formë e rëndë e leucemisë dhe duhej të kurohej sa më shpejt.

Por megjithë alarmin që i kanë dhënë mjekët patolog, në Spitalin Civil të Breshias mjekët nuk kanë pranuar që të kryejnë asnjë mjekim. Arsyeja është se gruaja ka hyrë në Itali me një vizës Shengen dhe nuk ka leje qëndrimi të rregullt në Itali.

Kërkesa e gruas është bërë në fillim të muajit shkurt të këtij viti ndërsa shëndeti i saj përkeqësohet çdo ditë. Familjarët kanë arritur të sigurojë disa dokumente dhe kanë dhënë garanci për të mundësuar ndërhyrjen. Por sërish drejtuesit e spitalit në Breshia kanë pretenduar se ndërhyrja nuk mund të bëhet për shkak të kostos së lartë financiare që ka dhe që nuk mund ta paguajnë për një shtetase që nuk qëndron në Itali.

Klaudia, vajza e Sabires tregon se gjatë një muaji është munduar në gjithë spitalet e Breshias për të mundësuar kurimin, por pa sukses.

“Mami kishte një vizë turistike dhe e shtruam në spitalin Montichiari. Aty u bënë analizat dhe mori disa mjekime, sepse viza e saj ishte e vlefshme. Më pas, në 14 shkurt leja për qëndrimin në Itali skadoi dhe duhej një leje e veçantë, apo dhe një deklaratë nga Spitali Civil, por mjekët nuk e pranojnë diçka të tillë”, - thotë ajo.

Vajza thotë se spitali nuk ka lëshuar asnjë dokument që të tregonte për gjenden e rëndë të nënës së saj. Ndërsa shton se shpenzimet janë të papërballueshme, pasi një kurë e thjeshtë për formë leucemie shkon deri në 3200 euro.

Si për të mos mjaftuar sëmundja e nënës, Klaudia deklaron se dy muaj më parë në familjen e saj ndërroi jetë dhe babai. “Rreth tre muaj më parë erdhi babai në Itali, pas lajmit që mori për nënën. Pasi u njoh më sëmundjen e saj e përjetoi shumë keq dhe vdiq nga një atak kardiak. Ambulancës iu deshën 25 minuta për të ardhur në banesën tonë”, thotë Klaudia.

r.b/noa.al
Ca po ndodh keshtu me shqiptaret Laughing
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Skandali, spitali italian nuk pranon të kurojë gruan shqiptare me leuçemi Empty Re: Skandali, spitali italian nuk pranon të kurojë gruan shqiptare me leuçemi

Fri 2 Mar 2012 - 14:41
S'na duan po edhe tregohen te rrepte e len anen njerezore menjane per shkak te ligjeve Merzitur
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Skandali, spitali italian nuk pranon të kurojë gruan shqiptare me leuçemi Empty Re: Skandali, spitali italian nuk pranon të kurojë gruan shqiptare me leuçemi

Fri 2 Mar 2012 - 15:02
Dy temat u bashkuan.
Sponsored content

Skandali, spitali italian nuk pranon të kurojë gruan shqiptare me leuçemi Empty Re: Skandali, spitali italian nuk pranon të kurojë gruan shqiptare me leuçemi

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi