Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 33
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

Serbia do të detyrohet ta njohë Kosovën Empty Serbia do të detyrohet ta njohë Kosovën

Sat 3 Mar 2012 - 13:22
Kosova mbetet test i rëndësishëm dhe Serbia do të detyrohet që në vitet e ardhshme ta njohë Kosovën, thotë eksperti holandez për Ballkanin Perëndimor, Johan van Merriënboer.
"Çështja e Kosovës do të jetë një barrë e madhe për Serbinë gjatë gjithë procesit të negociatave të pranimit në BE. Unë mendoj se në fund ky problem paraqet një pikë kthese dhe testin e fundit për Serbinë”, ka thënë ai për “Danas”.

Sipas tij, Serbia do të detyrohet që në vitet e ardhshme ta njoh Kosovën, "në një mënyrë apo një tjetër, para se të bëhet anëtare e BE-së".

Van Merriënboer beson BE do të gjej zgjidhje ligjore që do të kënaqë të gjitha palët. Ndërsa, kur është fjala për fillimin e negociatave të Serbisë me BE-në, eksperti holandez nuk është shumë optimist.

"Brukseli ka dërguar sinjale se kjo nuk do të ndodhë deri në fund të vitit 2012. Megjithatë, është më reale të pritet që negociatat midis Serbisë dhe BE të fillojë më së më së shpejti në janar të vitit 2013”. /Telegrafi/
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 40
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

Serbia do të detyrohet ta njohë Kosovën Empty Re: Serbia do të detyrohet ta njohë Kosovën

Sat 3 Mar 2012 - 14:11
KOSOVA ESHT KUSHT KRYESORE I SERBISE NESE NJE KOSOVE ATHERE SERBISE I HAPEN DYERT DREJT BASHKIM EUROPIAN
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi