Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 40
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

Danaj: Me fusnotë krijohet konfederata Serbi-Kosovë!  Empty Danaj: Me fusnotë krijohet konfederata Serbi-Kosovë!

Wed 14 Mar 2012 - 2:15
Publicisti dhe drejtuesi i Listës për Shqipëri Natyrale, Koço Danaj, ka denoncuar Marrëveshjen midis Prishtinës dhe Beogradit , duke e vlerësuar si “tërësisht antishqiptare”.

“Kjo Marrëveshje bëhet në momentin kur kombi shqiptar përgatitet të festojë 100 vjetorin e shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë natyrale. Me këtë marrëveshje fituan serbët, fitoi nacionalizmi serb dhe ata që humbën janë shqiptarët. Me këtë marrëveshje, Kosova u largua më shumë nga Shqipëria dhe u afrua më shumë me Serbinë. Me këtë marrëveshje Serbia dhe Kosova u lidhën edhe me fusnotë, përderisa pranohet rezoluta 1244 dhe mendimi i GJND. Me këtë marrëveshje u hodhën themelet e Konfederatës së ardhshme Serbi-Kosovë”, ka thënë Danaj për “Ina”.

Sipas tij, me këtë marrëveshje fitoi teza e Boris Tadicit për të aplikuar në marrëdhëniet me Kosovën modelin e dy Gjermanive, modelin e Irlandës së Veriut etj.

“Me këtë marrëveshje të përshëndetur me një nxitim të madh nga Brukseli proserb, nga politikanët më të lartë të Tiranës dhe Prishtinës, hapet një vatër e re krize para së cilës në të ardhmen kriza aktuale e BE-së do të jetë një lojë fëmijësh. Me këtë Marrëveshje Ballkani u rikthye si Fuçi Baruti”.

Sipas tij, pas kësaj situate, shqiptarët në Kosovë do të duhet të kërkojnë referendum për të shfaqur
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi