Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Ky ditar e provon, Hitleri ka pasur një djalë Empty Ky ditar e provon, Hitleri ka pasur një djalë

Thu 15 Mar 2012 - 15:41
Ky ditar e provon, Hitleri ka pasur një djalë Hitler-noaJean-Marie Loret, personi që vazhdon të luftojë për faktin se ai është i biri i Adolf Hitler, mund të ketë gjetur një aleat. 72 vjeçari anglez Alan Wilkes faktikisht ka bërë të ditur se ka gjetur një ditar të vjetër në papafingon e shtëpisë së tij, i cili i përkiste babait, një ish-ushtar i Hitlerit.

Wilkes Senior me sa duket ka qenë një nga ushtarët e parë që ka zbarkuar në Normandi.

LEXONI GJITHASHTU: Mbërrin “Lufta ime” nga Hitleri, libri që ndalohet nga Kodi Penal Shqiptar

Më 30 shtator të 1944 ai gjendej ende në Francë teksa shkruante: “Sot ka qenë një ditë tepër e interesante. Kam vizituar shtëpinë ku Hitleri qëndronte së bashku me zonjën e tij nga e cila ka dhe një djalë”.

Jean-Marie Loret me sa duket ka lindur nga lidhja e së ëmës së tij me Hitlerin gjatë 1914 dhe 1918.

Ishte periudha në të cilën Hitleri ka qenë i impenjuar në krye të ushtrisë gjermane në Francë.

r.b/NOA
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi