Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A vritet gruaja per nder?

+30
olsi
pexha
Malwina
Tollumbace
Arvi
Tironci
Calypso
Durrsaku
Ajo...
Njera Si Asnjera
E askujt
Arian
Albo
EpiKada
Poeti
Silvana
Osi
Ermira_vlore
Marin
JinBim
BeSaa
MeMories
InTeRiStI_vLoNjAt
Ilda
Luan_Valikardi
Alkimisti
Luna
Kushtrimi4
Xhoni_bravo
Anabel
34 posters
Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty A vritet gruaja per nder?

Fri 23 Apr 2010 - 15:49
First topic message reminder :

Kohet e fundit ne shqiperi po rritet fenomeni i vrasjes ndaj fermave (bashkeshorte, feujuara, e dashura tj..).
A mendoni se mund te vritet nje femer per ceshtje nderi?

InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Tue 31 Jan 2012 - 13:50
Arjani shkruajti:Arjana, me ne fund e pasket pranuar pozicionin tuaj, se ne kete tem ju veq mund te jeni nje spektaktore, por qe jeni e zhurmshme dhe mundoheni t'i perkrahni femrat tjera me durartrokitje "frenetike". Jeni plotesishte jashte realitetit te shqiptareve, sidomos ketyre ne Kosove. Ju, me ne fund gjithashtu e pranoni se keto vitet e fundit kan filluar femrat te shkojne neper shkolla dhe jeni e knaqur me kete, por ankoheni (sa qersharake) per te kaluaren! Po mire moj zonjush, me tregoni per vendet tjera, qe jane shtete qe 200, 300 apo 1000 vjete,kur kane filluar te shkojne neper shkolla femrat? Apo, kur per here te pare dhe ku ka pas te drejte femra te votoje? Shume vone...! Po nejse, keto dhe shume gjera tjera po te flasim ketu, per shumicen e femrave do ishte sikur t'i flisje nje femije 6 vjec per universin!
Per cudi, vazhdoj te mos shoh pyetjen tend, bile te askujt tjeter! Sepse nuk po shoh gjithashtu asnje femer tjeter te kete shkruar ketu, perveq Arvi, e cila ka hyre (eshte regjistruar ketu) vetem per kete tem dhe kete Acife, Durrsake, Klean, Mlea, Buloja, Muloja qe i nderron nickat me shpesh se une qorapat!
Me ke te diskutoje une? Me ty, qe fantazon se ke bere pyetje, por qe nuk ekziston, me Arvin, qe eshte thjeshte numer-sasi, cilesia =0, me Acifen, qe e bejne te qeshin keto debate, sepse jeton me gjera tjera kjo...

Nje keshill per te trija ju, qe pothuajse keni kaluar nje jete te tere neper forume, se bashku me mua: nje shkrim fillon me shkronje te madhe dhe perfundon me pik(.), e jo me te qeshura dhe te zgerdhira, se nuk po perzgjedhim Miss buzeqeshjen ketu!

Nuk mendoj se do diskutuar me kjo ceshtje......Respekt arian
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Tue 31 Jan 2012 - 14:12
InTeRiStI_vLoNjAt shkruajti:
Arvi shkruajti:
Arj@na shkruajti:Lexoni mo Shqiptare cupken tjeter A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 322547 lexoni mo se une jam andishqiptare e dua te flas keq se i urrej ata (burracakat) lexoni mo sy i japin qorrit e sdo sy qorri mazalla grrrr grrrr grrrr
epo shiptari shkrete..kudo te shkoje neperbote..po i tille do mbesi..me blumb ne brez do rri..ta ket gati se mbase i sheh gruaja ndonje tjeter..e i shkon me komshiun..hahha sa shekuj do kalojne..dhe sdo e pranojne kurre, qe nje femmer mund te trradhetoje njesoj sia ata...si ne gjithboten..ku femrat i len edhe per te parin qe takojne ne rruge...dhe ktu te ne duhet te vuaj gjith jetes...vetem mos te mari guximin te leri burrin...se ja jep me plumb ne balle..
dhe ti goxe...sa te me kesh mua....s'do jesh antishiptare mi...se jam une per te mbrojt te drejtat e grave.... A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 1698836746 A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 1698836746 A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 1698836746

Ashtu sic mune ta lej femra burrin me te parin qe del ne rruge ashtu dhe mashkulli e le femren me te paren qe i del ne rruge nse do ti shkojm ksaj rruge.......Tjetra esht ajo femer qe e ka ne gjak tradhtin nuk ke cti besh vepro si te duash do ta gjej nje menyr per ta ber kte gje ....Shof qe qenkeni ber nje grup i mir qe diskutoni por do te shtoja te dikutojm ate qe esht reale ..sepse dihet qe femra gjinin e saj do mbroj kjo duket qart .....Mos e hiqni vetem shum engjellore o femrani Very Happy Very Happy

Sa per dashurickat neper internet te dal nje e te thot qe se kam provuar kurrr kte gje nga ju qe po diskutoni ktu ? Very Happy Very Happy

Mos harroni se ajo qe thot uaaaaa jo cne une ajo e ka provuar me shum se te gjith dhe jo vetem me nje ........

Ojjjj graria mos u ngjisni shum ne ajer zbrisni me kemb ne tok he ju befsha se keni hip shum siper e mos me rrezoheni keq Very Happy Very Happy


Ku do te dalesh me kete ti,mos ndoshta do te thuash se ke qene ti qe jua ke lyp te gjithave e sta kane dhen..msn de jo dicka tjeter A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 721253 Se kur nje mashkulli sja plotesojne deshiren keshtu reagon,e mua me kujton nje mashkull qe lyp e lyp e askush sja var e kjo i dhemb A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 1698836746

E dyta cdo te thuash me dashurickat ne internet,e cka te keqe ne te nese ndodh me dike...Perse e thekson kur motivi i pare per ju meshkujt (jo te gjithe,shumicen) eshte pikerisht kjo arsya.Se kerkojme ne por ju,e nese ndodh e mirepritur secili zgjedh e jeton jeten tij ashtu si di vete,nuk me prek kjo as tregon ndonje fakt qe femra duhet denuar per kete pasi qenie njerezore jemi e ne si ju me ndjenja e karakter..Po ta marrim keshtu ju i nderroni ato sahere ju jepet mundesia atehere duhej tju kishim varur te gjithve ne litar per ndjenjat tuaja...
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Tue 31 Jan 2012 - 14:25
Arjani shkruajti:Arjana, me ne fund e pasket pranuar pozicionin tuaj, se ne kete tem ju veq mund te jeni nje spektaktore, por qe jeni e zhurmshme dhe mundoheni t'i perkrahni femrat tjera me durartrokitje "frenetike". Jeni plotesishte jashte realitetit te shqiptareve, sidomos ketyre ne Kosove. Ju, me ne fund gjithashtu e pranoni se keto vitet e fundit kan filluar femrat te shkojne neper shkolla dhe jeni e knaqur me kete, por ankoheni (sa qersharake) per te kaluaren! Po mire moj zonjush, me tregoni per vendet tjera, qe jane shtete qe 200, 300 apo 1000 vjete,kur kane filluar te shkojne neper shkolla femrat? Apo, kur per here te pare dhe ku ka pas te drejte femra te votoje? Shume vone...! Po nejse, keto dhe shume gjera tjera po te flasim ketu, per shumicen e femrave do ishte sikur t'i flisje nje femije 6 vjec per universin!
Per cudi, vazhdoj te mos shoh pyetjen tend, bile te askujt tjeter! Sepse nuk po shoh gjithashtu asnje femer tjeter te kete shkruar ketu, perveq Arvi, e cila ka hyre (eshte regjistruar ketu) vetem per kete tem dhe kete Acife, Durrsake, Klean, Mlea, Buloja, Muloja qe i nderron nickat me shpesh se une qorapat!
Me ke te diskutoje une? Me ty, qe fantazon se ke bere pyetje, por qe nuk ekziston, me Arvin, qe eshte thjeshte numer-sasi, cilesia =0, me Acifen, qe e bejne te qeshin keto debate, sepse jeton me gjera tjera kjo...

Nje keshill per te trija ju, qe pothuajse keni kaluar nje jete te tere neper forume, se bashku me mua: nje shkrim fillon me shkronje te madhe dhe perfundon me pik(.), e jo me te qeshura dhe te zgerdhira, se nuk po perzgjedhim Miss buzeqeshjen ketu!

Avash cik ti me kete shprehjen "nje jete te ter neper forume" se sjemi plak ende sa per tu then kjo shprehje per ne,une kam dy vite ne boten e netit por edhe me shume te kisha prap puna ime,ja ke fut kot me kete...

Si i behet ama qe femrat thone te kunderten e kesaj qe ju se pranoni! E pyesni veten valle?

Mereni pyetjen sepse ma kerkuat shume here e per me teper kur sdinit si te arsyetonit te thenat tuaja ja fusnit me faktin qe une jetoj jashte,nuk di e flas e reaguar nga mediat e cka degjoj pergjithesisht,megjithse ju thash qe nuk qendron kjo....Atehere pse vajzat qe jetojne brenda saj kane te njetin mendim me mua,mos i shikoni gjithmone gjerat me egoizem e te qenit superior...Pranova qe femrat kane filluar te perparojne ngadal jo te gjitha por nje pjese e saj shume e vogel qe kan pas pak fat e ashtu ju kan erdh rrethanat ti shpetojne kesaj se pergjithesia e vuan ende diskriminimin,mos perfilljen,nenshtrimin,etj ..Edhe me mire te flasim per Shqiperine ketu e Kosoven ku ju jetoni se po te arrime ne krahasime do perfundojme prap ne mendime se jam andishqiptare e dua te nxjerr emer te keq per Shqiperine e Shqiptaret vet!
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Tue 31 Jan 2012 - 14:29
Arj@na shkruajti:
InTeRiStI_vLoNjAt shkruajti:
Arvi shkruajti:
Arj@na shkruajti:Lexoni mo Shqiptare cupken tjeter A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 322547 lexoni mo se une jam andishqiptare e dua te flas keq se i urrej ata (burracakat) lexoni mo sy i japin qorrit e sdo sy qorri mazalla grrrr grrrr grrrr
epo shiptari shkrete..kudo te shkoje neperbote..po i tille do mbesi..me blumb ne brez do rri..ta ket gati se mbase i sheh gruaja ndonje tjeter..e i shkon me komshiun..hahha sa shekuj do kalojne..dhe sdo e pranojne kurre, qe nje femmer mund te trradhetoje njesoj sia ata...si ne gjithboten..ku femrat i len edhe per te parin qe takojne ne rruge...dhe ktu te ne duhet te vuaj gjith jetes...vetem mos te mari guximin te leri burrin...se ja jep me plumb ne balle..
dhe ti goxe...sa te me kesh mua....s'do jesh antishiptare mi...se jam une per te mbrojt te drejtat e grave.... A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 1698836746 A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 1698836746 A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 1698836746

Ashtu sic mune ta lej femra burrin me te parin qe del ne rruge ashtu dhe mashkulli e le femren me te paren qe i del ne rruge nse do ti shkojm ksaj rruge.......Tjetra esht ajo femer qe e ka ne gjak tradhtin nuk ke cti besh vepro si te duash do ta gjej nje menyr per ta ber kte gje ....Shof qe qenkeni ber nje grup i mir qe diskutoni por do te shtoja te dikutojm ate qe esht reale ..sepse dihet qe femra gjinin e saj do mbroj kjo duket qart .....Mos e hiqni vetem shum engjellore o femrani Very Happy Very Happy

Sa per dashurickat neper internet te dal nje e te thot qe se kam provuar kurrr kte gje nga ju qe po diskutoni ktu ? Very Happy Very Happy

Mos harroni se ajo qe thot uaaaaa jo cne une ajo e ka provuar me shum se te gjith dhe jo vetem me nje ........

Ojjjj graria mos u ngjisni shum ne ajer zbrisni me kemb ne tok he ju befsha se keni hip shum siper e mos me rrezoheni keq Very Happy Very Happy


[b]Ku do te dalesh me kete ti,mos ndoshta do te thuash se ke qene ti qe jua ke lyp te gjithave e sta kane dhen..msn de jo dicka tjeter A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 721253 Se kur nje mashkulli sja plotesojne deshiren keshtu reagon,e mua me kujton nje mashkull qe lyp e lyp e askush sja var e kjo i dhemb A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 1698836746 [b]

E dyta cdo te thuash me dashurickat ne internet,e cka te keqe ne te nese ndodh me dike...Perse e thekson kur motivi i pare per ju meshkujt (jo te gjithe,shumicen) eshte pikerisht kjo arsya.Se kerkojme ne por ju,e nese ndodh e mirepritur secili zgjedh e jeton jeten tij ashtu si di vete,nuk me prek kjo as tregon ndonje fakt qe femra duhet denuar per kete pasi qenie njerezore jemi e ne si ju me ndjenja e karakter..Po ta marrim keshtu ju i nderroni ato sahere ju jepet mundesia atehere duhej tju kishim varur te gjithve ne litar per ndjenjat tuaja...

Ana pse xhan kaq e ceket ne te menduar ti he xhan se ke qen me mir ?????? Hapii syt mir dhe lexo se ca keni shkruajt neper komentet tuaja dhe pastaj fol .....MOS BJER VIKTIM E VETES
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Tue 31 Jan 2012 - 14:35
Permbaju temes atehere e mos me hy ne dashurickat ne net mua se nga keto qe thua i shoh te ikin nje nga nje e ato pak qe kishe ore dite zi A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 1698836746

Une jam ne dijeni te atyre qe kam then,them apo do them ne vazhdim mos ma qani hallin mua por flisni sic duhet e mos theksoni gjera te paqena kundra femres vetem e vetem per ti kapur mat ato...Sjemi shenjtore fundja e as hyme ne forum per te shitur murgeshat A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 721253
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Tue 31 Jan 2012 - 14:40
Arj@na shkruajti:Permbaju temes atehere e mos me hy ne dashurickat ne net mua se nga keto qe thua i shoh te ikin nje nga nje e ato pak qe kishe ore dite zi A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 1698836746

Une jam ne dijeni te atyre qe kam then,them apo do them ne vazhdim mos ma qani hallin mua por flisni sic duhet e mos theksoni gjera te paqena kundra femres vetem e vetem per ti kapur mat ato...Sjemi shenjtore fundja e as hyme ne forum per te shitur murgeshat A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 721253

O zogu mos merr flak shum Very Happy Very Happy

Sa per ate qe thua ti te them qe e ke gabim sepse une afroj ke te dua vet e largoj ke te dua vet Very Happy Very Happy

Te thash hidhi nje sy me siper edhe do e kuptosh se kush ka fol per dashurica interneti Very Happy Te pakten der me sot me ke kam dash kam ber ate qe kam dash une jo ate qe duan te tjer dhe vazhdoj bej prap ate qe dua une me kedo dhe kushdoqoft Very Happy Very Happy

Sa vin e sa ikin e sa kalojn ne dorn time si kto dashuricka qe thua ti aq te mira qofshin Very Happy

O zogu sjam ktu te qaj hallin tend jo tendin por te asnjerit se spo di ku te coj llafet e mija ndaj ta rithem perseri shiko mir se si flet. Very Happy
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Tue 31 Jan 2012 - 14:41
pash zotin qysh se asht hap kjo teme shof ka plase lufta e trojes .....se dhe atehere per Helenen u ba sherri ma kadal robt e zotit se tem asht asgja ma shume shof rromanet e bame prej meshkujve ........as ju nuk jeni shejta dhe as ne si tradhtoni ju njashtu dhe grate gruja fuqi e madhe manej ......por ju burrat qe jeni kaq te nershem dhe kaq ejla bani nji gja te marrin gurin i pari ai birre qe ska b kurre mekat dhe te tille nuk ka keshtu skeni pse xeheni kot per mustaqet e celos se nershmerin e ka secili per vedi si burri e gruja ......e shkruni dhe ne tema te tjera jo vec ktu :N
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Tue 31 Jan 2012 - 15:14
Acife shkruajti:Eh rrofte neti edhe msn hahahaha se ka plasur dashuria ne kater anet burre ao Grua e martuar amon se asnjeri as tjetri nuk jan ta lare si gjinia mashkullore po ashtu Femerore hahaha mos u rrefeni tek prifti edhe mos ikni neper xhami se ju beni mekat hahahaha se sju falet A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 1698836746

Kur flet dhe ti per kto oiii oiiiiii VARI LESHT TE TJERAVE ..................e kutpon qe je nje zero e madhe me xhufk o manushaqe Very Happy Very Happy
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Tue 31 Jan 2012 - 15:18
Nuk e thashe ne ate kuptim qe keni 10 apo 15 vjete neper forume. E shoh qe jeni qe dy vite, dhe disa muaj para ne nje forum tjeter. Por u nisa nga fakti se keni mbi 40 000 postime, dhe kjo me bene t'i qendroje prap asaj qe thashe se keni kaluar nje jete te tere, njejte sikurse une qe jam qe 5 vite pjese e forumeve, por nuk i kam me shume se 5 000 postime. Dhe per cudi nuk mesoheni te pakten ne nje debat serioz t'i permbaheni, por vazhdoni me te qeshura...

Per cilat vajza e keni fjalen, une s'po shoh vajza tjera ta thone te njejten gje me ju? Perveq atyre dyjave qe i ceka me siper, por qe te dhashe shpjegim per te dyja!

Nuk je ka e dine as cka me kerku, as cka me pyet, as ku me u kap. Pse? Sepse nuk e njeh realitetin e kaluar te shqiptareve, as ate te sotem dhe normal qe s'din cka me kerku per te ardhmen! Kosova deri para 12 vitesh ka qene e roberuar, zonjush. Ne Kosove, deri para 12 vitesh s'ka qene i lire as mashkulli. S'ka qene i lire ne gjdo aspekt. Kane mbajt mesime neper xhamija e neper shtepi private, ska guxu me dal as ne fshtat te vetin si ka rene terri, s'ka guxu me shku ne qytetin me te afert per ndonje pune, etj etj. E ti me flet per diskrimin ketu! Per 12 vite kerkon qe t'i arrijme popuj te cilet jane me qindra e mijera vite shtete dhe te lira. Sa kane ec perpara shqiptaret ne kete pike, asnje shtete tjeter ne bote nuk ka ec, te jesh e sigurt.

Pse kapesh per dy-tre shtete qe jane ne tere boten dhe i krahason shqiptaret me ata? Po edhe vete Amerika nuk eshte ashtu siq e shohim neper Tv, edhe pse e njohim si shtetin me demokratik ne bote. Sa vite u desht te pres populli amerikan qe te kete te drejte femra te behet Presidente e vendit? Po Kosova?
Sa % e parlamentit te Kosoves perbehet nga femrat? Po shtetet tjera e di %?
Ne Kosove ka shume Universitete private dhe vetem dy shteterore, dhe hajde ti e shiko statistikat nese nuk eshte % me e madhe femra, atehere une spo shkruaj ketu.
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Tue 31 Jan 2012 - 15:23
Arjani shkruajti:Nuk e thashe ne ate kuptim qe keni 10 apo 15 vjete neper forume. E shoh qe jeni qe dy vite, dhe disa muaj para ne nje forum tjeter. Por u nisa nga fakti se keni mbi 40 000 postime, dhe kjo me bene t'i qendroje prap asaj qe thashe se keni kaluar nje jete te tere, njejte sikurse une qe jam qe 5 vite pjese e forumeve, por nuk i kam me shume se 5 000 postime. Dhe per cudi nuk mesoheni te pakten ne nje debat serioz t'i permbaheni, por vazhdoni me te qeshura...

Per cilat vajza e keni fjalen, une s'po shoh vajza tjera ta thone te njejten gje me ju? Perveq atyre dyjave qe i ceka me siper, por qe te dhashe shpjegim per te dyja!

Nuk je ka e dine as cka me kerku, as cka me pyet, as ku me u kap. Pse? Sepse nuk e njeh realitetin e kaluar te shqiptareve, as ate te sotem dhe normal qe s'din cka me kerku per te ardhmen! Kosova deri para 12 vitesh ka qene e roberuar, zonjush. Ne Kosove, deri para 12 vitesh s'ka qene i lire as mashkulli. S'ka qene i lire ne gjdo aspekt. Kane mbajt mesime neper xhamija e neper shtepi private, ska guxu me dal as ne fshtat te vetin si ka rene terri, s'ka guxu me shku ne qytetin me te afert per ndonje pune, etj etj. E ti me flet per diskrimin ketu! Per 12 vite kerkon qe t'i arrijme popuj te cilet jane me qindra e mijera vite shtete dhe te lira. Sa kane ec perpara shqiptaret ne kete pike, asnje shtete tjeter ne bote nuk ka ec, te jesh e sigurt.

Pse kapesh per dy-tre shtete qe jane ne tere boten dhe i krahason shqiptaret me ata? Po edhe vete Amerika nuk eshte ashtu siq e shohim neper Tv, edhe pse e njohim si shtetin me demokratik ne bote. Sa vite u desht te pres populli amerikan qe te kete te drejte femra te behet Presidente e vendit? Po Kosova?
Sa % e parlamentit te Kosoves perbehet nga femrat? Po shtetet tjera e di %?
Ne Kosove ka shume Universitete private dhe vetem dy shteterore, dhe hajde ti e shiko statistikat nese nuk eshte % me e madhe femra, atehere une spo shkruaj ketu.

O Arjan se kuptoj pse u dashka lodh kaq shum ?? Nese kerkon te sjellesh fakte e te argumentosh duhet te dish dhe me ke ti argumentosh ....Mos te duket cudi qe injoranca qesh me argumentat e tua sepse aq koncepte ka ....Sarrin te kuptoj ne thelb ate qe quhet realitet.....
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Tue 31 Jan 2012 - 15:41
Vlonjat, me shume lodhem teksa me duhet t'i lexoje dy apo tre rreshta ketu nga bashkbisedueset, te cilat shkrime kane "permbajtjen" e njejte me te femijeve parashkollore te cilet shkarravisin nje fletore, se sa te shkruaj gjate une.

Une e di dhe jam shume i sigurt se femrat shqiptare nuk jane aq te diskriminuara siq mundohet t'i paraqes Arjana. Edhe kjo vete e di se nuk eshte ashtu, kete me se miri e tregon "perkrahja" e shume femrave ne kete forum. Por, i pelqen te luaj pavaresishte se e di rezulltatin ne fillim te loje, thjeshte fakti se eshte pjese e lojes e ben te ndihet mire. Per kete edhe s'po du me ja hup kete knaqesi, kam mundesi, po ja lejoje qe te ndihet mire A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 1698836746
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Tue 31 Jan 2012 - 15:54
Arjani shkruajti:Nuk e thashe ne ate kuptim qe keni 10 apo 15 vjete neper forume. E shoh qe jeni qe dy vite, dhe disa muaj para ne nje forum tjeter. Por u nisa nga fakti se keni mbi 40 000 postime, dhe kjo me bene t'i qendroje prap asaj qe thashe se keni kaluar nje jete te tere, njejte sikurse une qe jam qe 5 vite pjese e forumeve, por nuk i kam me shume se 5 000 postime. Dhe per cudi nuk mesoheni te pakten ne nje debat serioz t'i permbaheni, por vazhdoni me te qeshura...

E para sa per postimet e mija edhe pse tema ska te beje po ju pergjigjem thjesht se e kam hobi ate e postoj tema te ndryshme edhe per te pasuruar forumin me tema qe te keni ju tash te diskutoni ketu,se po me beni te pa diturin e gjojash na te na tregosh me pak fjale se per cfare personi behet fjale..Po kapeni gabim ju me mua sepse vini me pas e thoni s'terheq asgje ne forum,te njejta tema e te njejte anetare!

Per cilat vajza e keni fjalen, une s'po shoh vajza tjera ta thone te njejten gje me ju? Perveq atyre dyjave qe i ceka me siper, por qe te dhashe shpjegim per te dyja!

Vajzat mund te jene te shumta qe kane kundershtime ketu,ato qe u shprehen i pate cilat ishin te tjerat sduan te ngaterrohen ne keto diskutime e smund ti detyroj une te flasin ne tema te caktuara per qejfin tim...

Nuk je ka e dine as cka me kerku, as cka me pyet, as ku me u kap. Pse? Sepse nuk e njeh realitetin e kaluar te shqiptareve, as ate te sotem dhe normal qe s'din cka me kerku per te ardhmen! Kosova deri para 12 vitesh ka qene e roberuar, zonjush. Ne Kosove, deri para 12 vitesh s'ka qene i lire as mashkulli. S'ka qene i lire ne gjdo aspekt. Kane mbajt mesime neper xhamija e neper shtepi private, ska guxu me dal as ne fshtat te vetin si ka rene terri, s'ka guxu me shku ne qytetin me te afert per ndonje pune, etj etj. E ti me flet per diskrimin ketu! Per 12 vite kerkon qe t'i arrijme popuj te cilet jane me qindra e mijera vite shtete dhe te lira. Sa kane ec perpara shqiptaret ne kete pike, asnje shtete tjeter ne bote nuk ka ec, te jesh e sigurt.

Po me beni te hy me thell e ne kohen e luftes se Kosoves qe tju tregoj me pak fjale cka di une e nese di,Femrat Shqiptare te kosoves mbas luftes jane diskriminuar nga vet ju,burrat e tyre e dini pse-ne? Sepse jane dhunuar nga Serbi e kjo per disa disa aty meshkuj nga ju ka ndodhur me vet deshiren e femrave e jo perdhunim per to duke i poshteruar ato,i ndate se ishin nje turp per ju e familjet tuaja (vlen per te martuarit kjo) dhe femrat me nje te till histori shikohen e i trajtojne ndryshe tani,cfare eshte kjo per ju nese jo diskriminim e vrasje ??!! e kjo e gjitha jo per faj te tyre se skishin faj ato per abuzimet e bera ndaj tyre por nga mendja e hapur qe keni ju,mentaliteti e budalleku qe mbani mes veti...
Mos e zgjat me shume se kjo qe ceka besoj eshte shume e dhimbshme per shume keto e sidomos per femrat qe e kane perjetuar ate e jua kujtoj,respekt per ato...


Pse kapesh per dy-tre shtete qe jane ne tere boten dhe i krahason shqiptaret me ata? Po edhe vete Amerika nuk eshte ashtu siq e shohim neper Tv, edhe pse e njohim si shtetin me demokratik ne bote. Sa vite u desht te pres populli amerikan qe te kete te drejte femra te behet Presidente e vendit? Po Kosova?
Sa % e parlamentit te Kosoves perbehet nga femrat? Po shtetet tjera e di %?
Ne Kosove ka shume Universitete private dhe vetem dy shteterore, dhe hajde ti e shiko statistikat nese nuk eshte % me e madhe femra, atehere une spo shkruaj ketu.


Kush u kap,une nuk shoh te kapem me ndonje shtet ketu as te bej krahasime me dike,te vetmit qe e bejne kete krahasim deri tani jeni ju e tipat qe kan postuar ketu...Mos u ngaterroni ne fjale boshe e kot sepse po jua perseris kjo eshte me shume si justifikim e te kem te shkruaj dy fjale me shume qe te tregoj na ckam shkruajtur une e jo te tregoni dicka qe duhet permendur ketu,,,,Nuk qendron e nuk shikoj cbejne jashte shtepise (atdheut)sime,une shikoj ku me pikon catia e shtepise mua e ta rregulloj ate se cbejne te tjeret apo sbejne shume pak na hyn ne pune edhe sna intereson fare...Pushoni me kete te berit krahasime se vertet u beret te lodhshem tani pa arsye fare...

Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Tue 31 Jan 2012 - 16:29
Cilat jane ato femra qe thoni jane "shume"????
Mos ke filluar t'u lexosh mendimet antareve ketu?!
Une deri me tani po shoh qe vetem ju, nga Greqia me tregoni mua ketu per fshatin time se femra eshte e diskriminuar, per dicka qe une e shoh te pakten tre here ne dite, sa here qe dal, per dicka qe une e kam pare plote 5 vite ne Prishtine dhe qe akoma te pakten nje dite ne jave e kaloj atje, per dicka qe dihet (te pakten neper libra) se pikrishte ne fshatin time, ne kohen kur shqiptaret kane qene pjesa me e madhe analfabet, femrat kan shkuar ne shkolle dhe ka pasur mesuese (ne mes luftes se pare dhe dyte boterore), per dicka qe e kam pare dhe e shoh se si ne fshatin tim, ne shume raste vllau punon (sepse nuk i ecen shkolla mire) dhe motra shkollohet ne Prishtine, per dicka qe shoh poashtu ne fshatin time se 3 motra njekohesisht shkollohen ne Prishtine, nga nje rroge mesuesi i babes se tyre, per dicka qe shoh se femra ne fshatin tim del lirshem sa here te kete pune apo te kete qejf dhe shkon ne qytetin me te aferm (por kuptohet kthehet me kohe jo pas mesnate), etj etj etj. Por nuk po shoh askend tjeter, perveq juve, ABSOLUTISHT, aske tjeter te kete mendim sikurse ju. Perveq Avri, e cila per mua nuk ekziston, sepse mund te jete cdo kush, por nuk ekziston si person, perveq si nick, dhe Acifja, e cila nuk ka ekzistuar asnjehere per mua, sepse eshte nje HIC.
Kush tjeter ka shkruar ne kete tem, kush tjeter te ka perkrahur, me thuaj vetem emrin, se mos ndoshta jam verbuar ne pik te dites?
Per luften e Kosoves, mbylle! Personi i parafundit jeni qe keni te drejte te flisni. Ato per te cilat ti flet ketu apo cdo kund tjeter, ato gjera qe bota i ka pare neper TV, ato gjera me te cilat njerezit me sakt shqip folsit spekulojne, une i kam perjetuar vete. Kjo ka qene arsyea pse asnjehere askujt nuk i kam treguar konkretisht se nga jam! Ato qe thoni ju, kan ndodhur ne cdo lufte dhe jo vetem tek shqiptaret.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Tue 31 Jan 2012 - 16:50
Arjani shkruajti:Cilat jane ato femra qe thoni jane "shume"????
Mos ke filluar t'u lexosh mendimet antareve ketu?!
Une deri me tani po shoh qe vetem ju, nga Greqia me tregoni mua ketu per fshatin time se femra eshte e diskriminuar, per dicka qe une e shoh te pakten tre here ne dite, sa here qe dal, per dicka qe une e kam pare plote 5 vite ne Prishtine dhe qe akoma te pakten nje dite ne jave e kaloj atje, per dicka qe dihet (te pakten neper libra) se pikrishte ne fshatin time, ne kohen kur shqiptaret kane qene pjesa me e madhe analfabet, femrat kan shkuar ne shkolle dhe ka pasur mesuese (ne mes luftes se pare dhe dyte boterore), per dicka qe e kam pare dhe e shoh se si ne fshatin tim, ne shume raste vllau punon (sepse nuk i ecen shkolla mire) dhe motra shkollohet ne Prishtine, per dicka qe shoh poashtu ne fshatin time se 3 motra njekohesisht shkollohen ne Prishtine, nga nje rroge mesuesi i babes se tyre, per dicka qe shoh se femra ne fshatin tim del lirshem sa here te kete pune apo te kete qejf dhe shkon ne qytetin me te aferm (por kuptohet kthehet me kohe jo pas mesnate), etj etj etj. Por nuk po shoh askend tjeter, perveq juve, ABSOLUTISHT, aske tjeter te kete mendim sikurse ju. Perveq Avri, e cila per mua nuk ekziston, sepse mund te jete cdo kush, por nuk ekziston si person, perveq si nick, dhe Acifja, e cila nuk ka ekzistuar asnjehere per mua, sepse eshte nje HIC.
Kush tjeter ka shkruar ne kete tem, kush tjeter te ka perkrahur, me thuaj vetem emrin, se mos ndoshta jam verbuar ne pik te dites?
Per luften e Kosoves, mbylle! Personi i parafundit jeni qe keni te drejte te flisni. Ato per te cilat ti flet ketu apo cdo kund tjeter, ato gjera qe bota i ka pare neper TV, ato gjera me te cilat njerezit me sakt shqip folsit spekulojne, une i kam perjetuar vete. Kjo ka qene arsyea pse asnjehere askujt nuk i kam treguar konkretisht se nga jam! Ato qe thoni ju, kan ndodhur ne cdo lufte dhe jo vetem tek shqiptaret.

Ore Arjan as forumi ska aq anetare sa mund te pretendoni,ditet e fundit jo me larg se mbrem hyn dy anetare te reja ketu,keshtu qe mos perrallisni kot e prisni te aktivizohen ketu..Vetem une ndoshta per faktin se kam guximin ta shpreh ate qe mendoj e besoj edhe pse mund te jem gabim ose e sakte ose mund te dal idiote ose,ose gjithcka tjeter ama jam ketu e ato qe di une e shoh po jua parashtroj..Dhe se fundi per temen e luftes nuk ju vjen mire sigurisht kur jua permendim ate se femrat tuaja si masakroi vetem Serbi ju e bete te keqen e ndodhur mbi femren dyfish me pas e keto nuk i kam pare ne tv as mi kane then te tjere (thashetheme) por kam lexuar vete libra qe i perkasin asaj kohe e historise se luftes ne mbare Kosoven e sigurisht qe i kam mesuar nga vete femrat qe ju ka ndodhur kjo e jetojne aty ku jetoni edhe ju e per kete qe di realisht mund te flas se jam ne dijeni nuk ja fus kot e as ju nuk mundeni ta kundershtoni kete.. Sa per shkollen,arsimin qe i perket femres ne Kosove aty ndoshta gjendja mund te kete qene ndryshe nga ne,Mos i krahasojme disa gjera se ne tjeter pushtet ishit atehere te tjera kushte e rrethana por persa i perket Shqiperise ku jam lindur e rritur une fola e e lexuat mire sa te drejta ka pas femra nder vite sidomos asaj kohe te xhaxhit..Tani ndoshta nr i femrave po shtohen neper shkolla pikerisht nisur nga diskutimet e debatet e shumta qe kemi pasur per vite persa i perket femres e barazise gjinore ndaj e ky revulocion i saj por ka shume akoma per te bere,Po nuk ndryshuan mendjet e varfera te njerezve por vazhdojne me te njejtin ritem si dikur se ashtu jane mesuar ,ashtu jane rritur ato dine e vetem ato qe dine mund te ofrojne atehere nuk pritet jo barazia e femres me gjinine mashkullore se une personalisht nuk pretendoj barazine pasi vet zoti kur na ka krijuar sna ka bere te njejte por mbi te gjitha te respektimin e te drejtave te tyre...duke u nisur nga kjo mund te arrime dicka me shume sesa duke besuar ne barazine gjinore e cila ska per te ndodh kurr e ska si....
Albo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Tue 31 Jan 2012 - 18:20
Arjani shkruajti:Vlonjat, me shume lodhem teksa me duhet t'i lexoje dy apo tre rreshta ketu nga bashkbisedueset, te cilat shkrime kane "permbajtjen" e njejte me te femijeve parashkollore te cilet shkarravisin nje fletore, se sa te shkruaj gjate une.

Une e di dhe jam shume i sigurt se femrat shqiptare nuk jane aq te diskriminuara siq mundohet t'i paraqes Arjana. Edhe kjo vete e di se nuk eshte ashtu, kete me se miri e tregon "perkrahja" e shume femrave ne kete forum. Por, i pelqen te luaj pavaresishte se e di rezulltatin ne fillim te loje, thjeshte fakti se eshte pjese e lojes e ben te ndihet mire. Per kete edhe s'po du me ja hup kete knaqesi, kam mundesi, po ja lejoje qe te ndihet mire A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 81192



Ke kohe per kafe???

Kur te kesh kohe me ben nje zile!

Interisto afer teje do e pijme aty nga FieriA vritet gruaja per nder? - Faqe 4 568197611
Albo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Tue 31 Jan 2012 - 18:31
Arj@na shkruajti:
Arjani shkruajti:Cilat jane ato femra qe thoni jane "shume"????
Mos ke filluar t'u lexosh mendimet antareve ketu?!
Une deri me tani po shoh qe vetem ju, nga Greqia me tregoni mua ketu per fshatin time se femra eshte e diskriminuar, per dicka qe une e shoh te pakten tre here ne dite, sa here qe dal, per dicka qe une e kam pare plote 5 vite ne Prishtine dhe qe akoma te pakten nje dite ne jave e kaloj atje, per dicka qe dihet (te pakten neper libra) se pikrishte ne fshatin time, ne kohen kur shqiptaret kane qene pjesa me e madhe analfabet, femrat kan shkuar ne shkolle dhe ka pasur mesuese (ne mes luftes se pare dhe dyte boterore), per dicka qe e kam pare dhe e shoh se si ne fshatin tim, ne shume raste vllau punon (sepse nuk i ecen shkolla mire) dhe motra shkollohet ne Prishtine, per dicka qe shoh poashtu ne fshatin time se 3 motra njekohesisht shkollohen ne Prishtine, nga nje rroge mesuesi i babes se tyre, per dicka qe shoh se femra ne fshatin tim del lirshem sa here te kete pune apo te kete qejf dhe shkon ne qytetin me te aferm (por kuptohet kthehet me kohe jo pas mesnate), etj etj etj. Por nuk po shoh askend tjeter, perveq juve, ABSOLUTISHT, aske tjeter te kete mendim sikurse ju. Perveq Avri, e cila per mua nuk ekziston, sepse mund te jete cdo kush, por nuk ekziston si person, perveq si nick, dhe Acifja, e cila nuk ka ekzistuar asnjehere per mua, sepse eshte nje HIC.
Kush tjeter ka shkruar ne kete tem, kush tjeter te ka perkrahur, me thuaj vetem emrin, se mos ndoshta jam verbuar ne pik te dites?
Per luften e Kosoves, mbylle! Personi i parafundit jeni qe keni te drejte te flisni. Ato per te cilat ti flet ketu apo cdo kund tjeter, ato gjera qe bota i ka pare neper TV, ato gjera me te cilat njerezit me sakt shqip folsit spekulojne, une i kam perjetuar vete. Kjo ka qene arsyea pse asnjehere askujt nuk i kam treguar konkretisht se nga jam! Ato qe thoni ju, kan ndodhur ne cdo lufte dhe jo vetem tek shqiptaret.

Ore Arjan as forumi ska aq anetare sa mund te pretendoni,ditet e fundit jo me larg se mbrem hyn dy anetare te reja ketu,keshtu qe mos perrallisni kot e prisni te aktivizohen ketu..Vetem une ndoshta per faktin se kam guximin ta shpreh ate qe mendoj e besoj edhe pse mund te jem gabim ose e sakte ose mund te dal idiote ose,ose gjithcka tjeter ama jam ketu e ato qe di une e shoh po jua parashtroj..Dhe se fundi per temen e luftes nuk ju vjen mire sigurisht kur jua permendim ate se femrat tuaja si masakroi vetem Serbi ju e bete te keqen e ndodhur mbi femren dyfish me pas e keto nuk i kam pare ne tv as mi kane then te tjere (thashetheme) por kam lexuar vete libra qe i perkasin asaj kohe e historise se luftes ne mbare Kosoven e sigurisht qe i kam mesuar nga vete femrat qe ju ka ndodhur kjo e jetojne aty ku jetoni edhe ju e per kete qe di realisht mund te flas se jam ne dijeni nuk ja fus kot e as ju nuk mundeni ta kundershtoni kete.. Sa per shkollen,arsimin qe i perket femres ne Kosove aty ndoshta gjendja mund te kete qene ndryshe nga ne,Mos i krahasojme disa gjera se ne tjeter pushtet ishit atehere te tjera kushte e rrethana por persa i perket Shqiperise ku jam lindur e rritur une fola e e lexuat mire sa te drejta ka pas femra nder vite sidomos asaj kohe te xhaxhit..Tani ndoshta nr i femrave po shtohen neper shkolla pikerisht nisur nga diskutimet e debatet e shumta qe kemi pasur per vite persa i perket femres e barazise gjinore ndaj e ky revulocion i saj por ka shume akoma per te bere,Po nuk ndryshuan mendjet e varfera te njerezve por vazhdojne me te njejtin ritem si dikur se ashtu jane mesuar ,ashtu jane rritur ato dine e vetem ato qe dine mund te ofrojne atehere nuk pritet jo barazia e femres me gjinine mashkullore se une personalisht nuk pretendoj barazine pasi vet zoti kur na ka krijuar sna ka bere te njejte por mbi te gjitha te respektimin e te drejtave te tyre...duke u nisur nga kjo mund te arrime dicka me shume sesa duke besuar ne barazine gjinore e cila ska per te ndodh kurr e ska si....

Kam kureshtjen te di valle c'ke dashur te thuash???

Ku je rrit ti qe paska kufizim vajza?

Ato qe s'kane tru kan pas kufizim arsimin,se ato qe kishin mendjen ne mesime jane intelektuuale tashme.

Nga Pogradeci,Omdisht,Hondisht,Proptisht,Verri,Velcan,Slabinje kam pas shoke,edhe shoqe ne shkolle sa te duash,edhe tashme gezohemi tejmase kur gjejme njeri tjetrin fale edhe fb.

Ti them keto zona qe ndoshta i njeh,edhe vajza me karakter,e inteligjente qe s'ken pushuar se kerkuari.

Dike drejtor shkolle,dike drejtor e menaxhues ne firma mesuese, etj etj



Ku diskriminimi?
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Tue 31 Jan 2012 - 18:32
Nuk me intereson mu se sa hyn apo dalin ne forum brenda dites, ndoshta kan hy dy, tre apo dhjete mbrem, sikurse mund te ndodh cdo dite. Por, mbrem nje hyri, u aktivizua, na njohu qe te gjithe dhe menjehere u kyq ne temen me te "nxeht"! E ajo eshte ju, ose thjeshte me ftese te juajen, pasi qe e pate se mbetet vetem me ne kete tem.
Nuk ka te beje ketu guximi apo mos guximi, por ketu po flitet per deshirat personale, per menyren se si e sheh ti jeten, per menyren se si do doje te jete femra, etj. Deshira te cilat nuk te plotesohen as atje jashte hapsires shqiptare e ne asnje vend te botes.
Une te permendi faktin se Amerika eshte me qindra vite shtete para neve, njihet si vendi me demokratik ne bote dhe tek tani u dha mundesia qe femra te behet presidente, nderkohe qe ne Kosove po ndodh e njejta gje. Une te them % e femrave pjesmarrese ne Parlamentin e Kosoves, dhe kerkoj nga ty se sa % ka ne Paralamentin e Greqis ("djepit te kultures se evropes") apo te cilit do vend neper bote, e ti HESHT! Me flete prap per deshira personale, per fantazi personale! Une te them se ne cdo Universitet ne Kosove % me e madhe eshte e femrave, ti vazhdon prap me flet per deshira dhe per fantazi personale! Une te them se ketu une jetoje cdo dite, ka plote e perplot raste qe femra shkollohet dhe mashkulli rri ne shtepi, sepse e para meson i dyti (mashkulli) jo, dhe nuk ka diskriminim, e ti me flete per deshira dhe fantazi personale! Une te them se di plote raste, jo vetem ketu ku une jetoj, por ne shume pjese te Kosoves, se prindi me nje rroge te arsimit i shkollon dy apo tri vajze ne Prishtine, e ti me flete per deshira dhe fantazi personale!

Cilin liber e ke lexuar konkretisht? Hajde jepi shpejt e mos u mundo me kerku neper googel dicka.

Tani kam fillu te dyshoje edhe une dicka, se mos jeni edhe ju "kali i trojes" njejte siq eshte Janullatosi ne Shqiperi. Ky i fundit fale Berishoviqit, kurse ti fal mundesise se interenetit dhe fal mundesise se dini te shkruani shqip. Sepse gjithnje vetem kqyr me i perqa shqiptaret me shume tema, mei perqesh, me perul, me i zhvlersu, dhe njekohsisht duke na folur per kulturat tjera si me te mirat.
Keshtu pra, ose me sjell nje fakt te vetem, sado i vogel, ose mos me shkruaj me per deshirat dhe fantazit personale.(PIK)
Albo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Tue 31 Jan 2012 - 18:36
Arjani shkruajti:Nuk me intereson mu se sa hyn apo dalin ne forum brenda dites, ndoshta kan hy dy, tre apo dhjete mbrem, sikurse mund te ndodh cdo dite. Por, mbrem nje hyri, u aktivizua, na njohu qe te gjithe dhe menjehere u kyq ne temen me te "nxeht"! E ajo eshte ju, ose thjeshte me ftese te juajen, pasi qe e pate se mbetet vetem me ne kete tem.
Nuk ka te beje ketu guximi apo mos guximi, por ketu po flitet per deshirat personale, per menyren se si e sheh ti jeten, per menyren se si do doje te jete femra, etj. Deshira te cilat nuk te plotesohen as atje jashte hapsires shqiptare e ne asnje vend te botes.
Une te permendi faktin se Amerika eshte me qindra vite shtete para neve, njihet si vendi me demokratik ne bote dhe tek tani u dha mundesia qe femra te behet presidente, nderkohe qe ne Kosove po ndodh e njejta gje. Une te them % e femrave pjesmarrese ne Parlamentin e Kosoves, dhe kerkoj nga ty se sa % ka ne Paralamentin e Greqis ("djepit te kultures se evropes") apo te cilit do vend neper bote, e ti HESHT! Me flete prap per deshira personale, per fantazi personale! Une te them se ne cdo Universitet ne Kosove % me e madhe eshte e femrave, ti vazhdon prap me flet per deshira dhe per fantazi personale! Une te them se ketu une jetoje cdo dite, ka plote e perplot raste qe femra shkollohet dhe mashkulli rri ne shtepi, sepse e para meson i dyti (mashkulli) jo, dhe nuk ka diskriminim, e ti me flete per deshira dhe fantazi personale! Une te them se di plote raste, jo vetem ketu ku une jetoj, por ne shume pjese te Kosoves, se prindi me nje rroge te arsimit i shkollon dy apo tri vajze ne Prishtine, e ti me flete per deshira dhe fantazi personale!

Cilin liber e ke lexuar konkretisht? Hajde jepi shpejt e mos u mundo me kerku neper googel dicka.

Tani kam fillu te dyshoje edhe une dicka, se mos jeni edhe ju "kali i trojes" njejte siq eshte Janullatosi ne Shqiperi. Ky i fundit fale Berishoviqit, kurse ti fal mundesise se interenetit dhe fal mundesise se dini te shkruani shqip. Sepse gjithnje vetem kqyr me i perqa shqiptaret me shume tema, mei perqesh, me perul, me i zhvlersu, dhe njekohsisht duke na folur per kulturat tjera si me te mirat.
Keshtu pra, ose me sjell nje fakt te vetem, sado i vogel, ose mos me shkruaj me per deshirat dhe fantazit personale.(PIK)
A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 4053947266 A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 4053947266 A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 568197611
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Tue 31 Jan 2012 - 18:44
Te dhembi eee!!! Nuk do rri te kerkoj se ato qe fola e folen te tjerat ketu si E ASKUJT,LUNA, e te tjerat ketu ju kane then pikerisht te njejten gje e ju majftojne ...shfletoni faqet e do kuptoni me mire se ckan then...Une rri e merem tani me ju se skam cfare tjeter te bej,e ma beni pak me interesante qendrimin mua ketu...Femra diskriminohet akoma per shkak te nderit e kjo eshte e ditur,i shoh per dite me njerezit qe me rrethojne jeten qe bejme etj,,e fundja vertetimi me i mire mund te jem vete une se jam femer e flas realitetin qe ju sdoni ta pranoni ashtu si une e perjetoj...E mos thoni jane raste se raste jane kur dhuna ndodh nga femrat tek mashkulli aty po qe flasim per raste e jo per dhunen ndaj femres e cila behet buje e diskutohet per vite me rradh e ju flisni e beni ketu sikur sju perket,ska ndodhur,seshte realitet..jeni frikacake e egoiste te medhenj..te tille keni qene,E ato qe thoni per anetaret e reja koha verteton me mire se askush kush jane e kush i ka sjell,po ashtu keni anetare pjese te stafit ketu ku mund tjua verifikojne kush jane e nga hyne e anetaret ne emer nuk i njoh e skam lidhje fare me to se per te bere gallat ne teme sishte nevoja te beja ftese jam e zonja e vet po kaq ta pret truri ty e shume kujt ketu...
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 47
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Tue 31 Jan 2012 - 18:53
ne gjuhen e sportit ky debat quhet derbi mes ARJANES-ARJANIT
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Tue 31 Jan 2012 - 18:58
A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 1698836746 A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 1698836746 prit ti fus e te tjerat ne loje sic thote ai te behemi treshe...nje min tani te marr vitaminat e kthehem A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 320249 grrrr
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Tue 31 Jan 2012 - 19:00
jo me nuk vritet .. po llapen e kane nje cike te gjate grate ..po prap mire se femna njifet per ate pune ,,po ca ti bosh kur ka dhe meshkuj me llape te gjate si femrat dy zemra
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Tue 31 Jan 2012 - 19:04
nuk po shoh nej problem mes te erjanes dhe keti arjani sepse ketu sjan cek emrat po dhe kujne si pelqen nje postim i dikujt ka tema tjera e jo te sillemi ne forum si te jem ne gjygj sepse ne ketu debatojm kalojm kohen e lir njiftohemi lidhemi micsi e jo armocsi
avatar
Tollumbace
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1707
<b>Hobi</b> Hobi : Lufto per Veten,,ec perpara kurr mos u ndal ,forcen e shpirtit askujt mos ja fal ..Ec vazhdo drejtimin tend ,nese pengohesh diku cohu perseri ne kembe ,askujt meshire mos i kerko nese dikush te lendon per te mos u mundo ,lufto per jeten eshte shume e bukur kurr mos e vrit mendjen se do ngelesh e humbur ..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ku te dua un
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 07/10/2011
http://www.klealove.com

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Tue 31 Jan 2012 - 19:06
Jashte teme ..edituar nga stafi!
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Tue 31 Jan 2012 - 19:07
Arj@na shkruajti:Te dhembi eee!!! Nuk do rri te kerkoj se ato qe fola e folen te tjerat ketu si E ASKUJT,LUNA, e te tjerat ketu ju kane then pikerisht te njejten gje e ju majftojne ...shfletoni faqet e do kuptoni me mire se ckan then...Une rri e merem tani me ju se skam cfare tjeter te bej,e ma beni pak me interesante qendrimin mua ketu...Femra diskriminohet akoma per shkak te nderit e kjo eshte e ditur,i shoh per dite me njerezit qe me rrethojne jeten qe bejme etj,,e fundja vertetimi me i mire mund te jem vete une se jam femer e flas realitetin qe ju sdoni ta pranoni ashtu si une e perjetoj...E mos thoni jane raste se raste jane kur dhuna ndodh nga femrat tek mashkulli aty po qe flasim per raste e jo per dhunen ndaj femres e cila behet buje e diskutohet per vite me rradh e ju flisni e beni ketu sikur sju perket,ska ndodhur,seshte realitet..jeni frikacake e egoiste te medhenj..te tille keni qene,E ato qe thoni per anetaret e reja koha verteton me mire se askush kush jane e kush i ka sjell,po ashtu keni anetare pjese te stafit ketu ku mund tjua verifikojne kush jane e nga hyne e anetaret ne emer nuk i njoh e skam lidhje fare me to se per te bere gallat ne teme sishte nevoja te beja ftese jam e zonja e vet po kaq ta pret truri ty e shume kujt ketu...

U zhgenjeve edhe ne googel?! Ufff sa keq qe nuk paske gjetur titull adekuat! Po pres nderkohe mos po te kujtohet titulli apo autori i librit qe "keni lexuar"

Zyrtarisht jemi 1-0, edhe pse jozyrtarisht jemi plote me hic per mua!

Tani e pash nje postim qe kish bere Luna edhe ajo tjetra E-askujt. Kjo e fundit nuk eshte as e vetes, prandaj s'eshte e askujt. Po ku jane, pse nuk mbrojne mendimin e tyre?
Une publikisht po i beje nje pyetje ty dhe gjdo kujt qe ka shkruar ketu, perfshi edhe Lunen: me thoni, keni ndegjuar qe minoritetet ne Kosove jane te knaqur? Perkundrazi, kerkojne edhe me shume! Edhe pse dihet boterisht se si respektohen ne Kosove, ne asnje vend te botes, per kete mund te sjell edhe shume shembuj tjere siq te kam sjell drei me tani. E njejta gje eshte edhe me femrat, normal qe s'jane te knaqura dhe kerkojne me shume. Dsikriminim do ishte sikur x apo y femra te mos lejohej te perdor pc, sikur femra te mos kishte celuar dhe kete te drejte ta kishte vetem mashkulli. Por, sot te rastis ta takon nje femer, menjeher te jep add ose numrin e telefonit, nuk ka asnje pa keto. Perderisa i ka keto, ka drejte te shkollohet, dhe shume gjera tjera, atehere cfare doni me shume?
Asnjehere skam pas nevoje te bindem me ato qe thoni ju, une i besoj intuites time me shume se sa nese dikush e verifikon prej stafi nje antar. Ju jeni qe dy vite, une qe 5 ne forum. E di qe ekziton mundesia te hym me IP private, apo me IP te tjetri shtete. Do te futem une me IP nga Gjermania, Kina? A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 1698836746

Po pres titullin, mos harro/.
avatar
Tollumbace
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1707
<b>Hobi</b> Hobi : Lufto per Veten,,ec perpara kurr mos u ndal ,forcen e shpirtit askujt mos ja fal ..Ec vazhdo drejtimin tend ,nese pengohesh diku cohu perseri ne kembe ,askujt meshire mos i kerko nese dikush te lendon per te mos u mundo ,lufto per jeten eshte shume e bukur kurr mos e vrit mendjen se do ngelesh e humbur ..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ku te dua un
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 07/10/2011
http://www.klealove.com

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Tue 31 Jan 2012 - 19:14
Un spo kuptoj po behet debat apo eshte nje raund secili te dali me mire apo te di me shume ..Ai qe eshte i martuar duhet te flasi se duhet apo jo qe femra te vritet per nder ..Pastaj amon ore ju shikoni cfar keni ne shtepit tuaja po me duket sikur nuk shihni mire beni nje dicka ruajini edhe te shohim nese i kapni nese do vrisni per nder apo jo jam shum kurjoze vallai .Pse te vritet ne nje kohe qe ka mundesi ta leshosh edhe te vazhdosh rrugen tende se sa te hysh ne burg edhe te jetosh jeten mes disa hekurave pffffffffffff debat qe ska vlere
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Tue 31 Jan 2012 - 19:18
Acife shkruajti:Un spo kuptoj po behet debat apo eshte nje raund secili te dali me mire apo te di me shume ..Ai qe eshte i martuar duhet te flasi se duhet apo jo qe femra te vritet per nder ..Pastaj amon ore ju shikoni cfar keni ne shtepit tuaja po me duket sikur nuk shihni mire beni nje dicka ruajini edhe te shohim nese i kapni nese do vrisni per nder apo jo jam shum kurjoze vallai .Pse te vritet ne nje kohe qe ka mundesi ta leshosh edhe te vazhdosh rrugen tende se sa te hysh ne burg edhe te jetosh jeten mes disa hekurave pffffffffffff debat qe ska vlere
ja i mendja paskam une me kete bukuroshen ... A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 568197611
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Tue 31 Jan 2012 - 19:19
jo nuk vritet gruja per nder po i cethen floket ne zero dhe nje shkelum e jasht shtepie sja vlen te hupet jeta ne burg sepse femra ka mjaft
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Tue 31 Jan 2012 - 19:20
Arjan anetarja me nickun E askujt eshte ne shkolle e ska mundesi shume te hy,Luna po e ka then ate qe kish,Acifen e njeh e vete e anetaret e tjera qe thua si njoh as une e as di si hyet me ip te nje shteti tjeter jo se ska menyra nuk thash ate por sjam interesuar kurr te pyes e te mesoj sepse me pelqen te jem vetvetja e kurr skam luajtur ketu duke hyr me 100 emra une personalisht e qarte..tani zgerdhituni sa te doni e ketu nuk bera debat per te bere gare e te shikojme kush perul ke kush ofendon ke e kush fiton....Shpreha ate qe mendoj e besoj hapur pa asnje ndrojtje e fakti i fundit per femrat e Kosoves ishte me e verteta per ju por i iket...Kjo thote shume cka...Edhe vazhdoj te mbeshtes po te njejtin mendim qe kam shprehur e me siper...Femra diskriminohet per shkak te nderit edhe ju si gjithmone nuk e pranoni as keni per ta pranuar ate sepse thjesht nuk ju intereson ajo....mjafton qe ju te ndiheni "MBRET" e njerezit,jeta e koha e ka vertetuar...fatkqesisht edhe pse ne vitin 2012 une personalisht degjoj e njoh shume femra te cilat dhunohen per dite e heshtin se kan turp nga opinioni,skan mbeshtetje nga askush,e nga frika...Keto jane fakte e me nje te qeshur apo ironi nuk mund ti mohosh...ajde ciao tash
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Tue 31 Jan 2012 - 19:24
Librin qe e keni lexuar, me thoni titullin ose autorin se u bete hore me tupan, themi ketu tek ne!

Deri tani do t'i pershkruaja me tituj e me autore ato pak libra qe kam lexuar, kurse ju nje nuk mund ta thoni!

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 1698836746 A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 1698836746 A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 1698836746
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Tue 31 Jan 2012 - 19:29
Me thoni ju nje qe keni lexuar,une e di mire qe kam lexuar liber por ate e them aty ku dua une jo per ti vertetuar dikujt qe sbeson as ne ato qe them qe dyshon se sjell anetare te reja per te bere gallat ketu se te kish qene ashtu per tu aktivizuar forumi e kisha bere me kohe sprisja temen e cak fak i porosita ato..po skeni nga tia mbani e ja fusni kot...Vertetimi me i mire e titulli i saj jane perjetimet e mia si femer ato qe une njoh,prek,shikoj,degjoj e jetoj me to ndersa ju jetoni ne boten tuaj ku mashkulli eshte mbret e femra duhet te jete e kenaqur gjithmon me ate qe i ofron jeta apo mashkulli...edhe drurin ta haje e te heshte... A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 568197611 krt
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Tue 31 Jan 2012 - 19:50
Librin me thoni dhe lereni pallavrat tani?? Une s'kam lexuar liber te atill, bile nuk e di qe ekziston, perveq emisione, intervista, etj. Une kam perjetuar vete ate per te cilen ti po flete, zonjush. Une kam pasur shoqe deri von nje nga ato qe ju flisni, zonjush. Une njoh me shume se nje femer nga fshati ime qe ka perjetuar ato qe po thoni ju, zonjush!

"Sikur te isha djale", eshte libri me i pelqyer nga femrat! E di pse? Sepse, vete Zoti-natyra ka bere shume dallime, bile dallime te cilat nuk i shfrytezojne meshkujt, prandaj u pelqen ky liber!

Ketu une jam i "pandehuri" kurse ju akuzuhesja. Mirepo deri me tani, nuk sollet asnje deshmi, asnje fakt. Te vetmin gje qe u kerkova (librin) nuk me sollet, keshtu qe kujdes, se pa fakte te bazuara diku dhe pa argumente nuk denohet askush vetem per qejfi te dikujt. Keshtu qe, kujdes se mund te denoheni ju...
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Tue 31 Jan 2012 - 20:01
Librin me thoni dhe lereni pallavrat tani?? Une s'kam lexuar liber te atill, bile nuk e di qe ekziston, perveq emisione, intervista, etj. Une kam perjetuar vete ate per te cilen ti po flete, zonjush. Une kam pasur shoqe deri von nje nga ato qe ju flisni, zonjush. Une njoh me shume se nje femer nga fshati ime qe ka perjetuar ato qe po thoni ju, zonjush!

Kam bere me njerez te cilet i kan perjetuar keto,te cilet me kan folur per keto,e gjithashtu kemi lexuar bashke jo nje por shume shkrime qe i perkasin asaj (luftes ne Kosove) te jeni i sigurt per kete edhe ju vete po i pranoni...Cfare titulli me thua e gjepura,ne fjale te kota te gjendemi tani tia gjejme piken e dobet dikujt duke ditur dy tre gjera ndaj tij e ta godasim pikerisht aty...Pse kerkoni te dini dicka qe edhe vete i keni jetuar e i pranoni e mua sme kan ndodhur vec dje por njoh akoma e sot femra te cilat e kane vuajtur kete e madje as shtepia e saj,baba e nena e saj se kane pranuar ne shtepi sepse e perzeu burri shkaku i Serbit...Qendroni e mendoni per thelbin e temes e mos u kapni diku qe ska vlere vetem per te dale sueprior ju e vertetime te tilla mund ti gjesh kudo,ne libra,ne net,ne biblioteka,ditare, etj...Keshtu qe sado qe te mundoheni te falsifikoni gjerat faktet flasin vete..Ska dite mos degjosh per vrasje si ne familje e jasht saj ne shoqeri e keto se keshtu ju thote truri atyre..Gjetet arsyen tani e te thoni sahere qe ndodh nje e till se ishin te pire,jane me te meta mendore apo kish te drejte se e ka kerku viktima te jete viktime...Cafre kisha per te them e kam then e kam fol shume besoj ne kete teme e vazhdoj te mbeshtes te njetin mendim per diskriminim ndaj femres dhe smbet te shtoj dicka me shume..keshtu qe caste te kendshme ne vazhdim nga une zoti Arjan...
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Tue 31 Jan 2012 - 20:07
jo vec kapet nganjehere per dite shtune nga floket A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 1698836746
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Wed 1 Feb 2012 - 11:27
Edituar nga stafi...jashte teme!
avatar
Tollumbace
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1707
<b>Hobi</b> Hobi : Lufto per Veten,,ec perpara kurr mos u ndal ,forcen e shpirtit askujt mos ja fal ..Ec vazhdo drejtimin tend ,nese pengohesh diku cohu perseri ne kembe ,askujt meshire mos i kerko nese dikush te lendon per te mos u mundo ,lufto per jeten eshte shume e bukur kurr mos e vrit mendjen se do ngelesh e humbur ..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ku te dua un
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 07/10/2011
http://www.klealove.com

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Wed 1 Feb 2012 - 11:49
Edituar nga stafi...jashte teme!
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Wed 1 Feb 2012 - 11:53
jo sepse nuk ja vlen te kalojn jeta ne burg gra ka mjaft
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Wed 1 Feb 2012 - 12:14
Edituar nga stafi.....jashte teme!
avatar
Tollumbace
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1707
<b>Hobi</b> Hobi : Lufto per Veten,,ec perpara kurr mos u ndal ,forcen e shpirtit askujt mos ja fal ..Ec vazhdo drejtimin tend ,nese pengohesh diku cohu perseri ne kembe ,askujt meshire mos i kerko nese dikush te lendon per te mos u mundo ,lufto per jeten eshte shume e bukur kurr mos e vrit mendjen se do ngelesh e humbur ..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ku te dua un
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 07/10/2011
http://www.klealove.com

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Wed 1 Feb 2012 - 12:18
Edituar nga stafi...jashte teme!

Ju lutem permbajuni temes me seriozitetin qe meriton e mos e beni chit chat temen..!

Arj@na
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 83
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Wed 1 Feb 2012 - 12:18
vetem po te jesh i marre te hysh ne burg per nje femer
Sponsored content

A vritet gruaja per nder? - Faqe 4 Empty Re: A vritet gruaja per nder?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi