Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Femrës që i dalin qimet e Çelikut nga Barku

prej Tue 10 Apr 2012 - 21:22
Message reputation : 100% (1 vote)
Femrës që i dalin qimet e Çelikut nga Barku F1_10rufi13340750502-300x209


Ajo quhet Noorsyaidah dhe është indoneziane. karakteristika kryesore: i rriten qime çeliku. Qimet e gruas arrijnë gjatësinë 20 centimetra dhe më pas bien, dhe ndër të tjera këto qime të çuditshme i dalin vetëm tek gjoksi dhe tek barku. Kohët e fundit i janë shënuar tre dhe totali është 35.

Dhe qimet janë me material hekuri, për tu saktësuar, çeliku. Doktorët në spitalin e Sirafuddin thonë që nuk kanë parë asnjëherë një gjë të tillë, e duket sikur është rasti i parë në botë. Shkaqet e kësaj sëmundje të mundshme nuk njihen. Noorsyaidah thotë se ndjen shumë dhimbje në momentin që qimet bien dhe rifillojnë të dalin duke i shpuar lëkurën. Zhvillimi i kësaj sëmundje shumë të çuditshme daton në vitin 1991, dhe akoma nuk i është gjetur një shërim. Por deri tani nuk është gjetur asnjë zgjidhje për Noorsyaidah.Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Femrës që i dalin qimet e Çelikut nga Barku

prej Tue 10 Apr 2012 - 21:23
Aiiii hej zot i madh.....c'fare tjeter do degjojme tani Femrës që i dalin qimet e Çelikut nga Barku 2585209286


Femrës që i dalin qimet e Çelikut nga Barku Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi