Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Kjo është puna më e vështirë në botë

prej Wed 11 Apr 2012 - 2:10
Kjo është puna më e vështirë në botë 1126-300x200Ata që mendojnë se kalojnë gjatë javës ditë shumë të këqija në zyrë, duhet të provojnë vetëm pak orë pune me minatorët indonezianë të squfurit.

Janë rreth 200 "heronj" të tillë të cilët punojnë në mes të llavës së vullkanit Ijen.

Vetëm për 3 euro në ditë, ata mbajnë sipër shpatullave të tyre shporta plot squfur që peshojnë midis 70 dhe 90 kg duke duruar dhe erën e grahmën e padurueshme të lëndës kimike.

e.t/NOA


Kjo është puna më e vështirë në botë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi