Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default LEXOJENI JU LUTEM (shume tregim i mire)

prej Wed 11 Apr 2012 - 22:02
ALLAHU e pyet MELEKUN E VDEKJES!!!!!!
Tregohet se Allahu e pyeti melekun e vdekjes a ke qare ndonje her kur ia ke mor shpirtin bijve te Ademit? Ai tha po nje her kam qesh nje her kam qajte dhe nje her jam frig !!
Tha Allahu : po cili ishte rasti kur qeshe?
Tha: kam qesh me nje person te cilit shkova te ia marr shpirtin e ai kishte qelluar tek kepuctari dhe i thoshte kepuctarit rregullomi kepucet qe te me cojne edhe nje vit , kurse une duke qeshe ia mora shpirtin duke mos e lane qe ti vesh asnjeher.
Tha Allahu: po kur ke qajte?
Tha: kam qajten kur shkova tia marr shpitin nje gruas e cila kishte foshnjen e saje ne krah dhe ishte ne shkretire ku nuk ishte askush e prita ta leshon foshnjen ne toke dhe ia mora shpirtin duke qajte dhe duke e lene edhe femijen duke qajte.
Tha Allahu: po kur je frige?
Tha meleku: jam frike kur shkova tia marr nje dijetarit shpirtin e nga shtepia e tij dilte drite e cila me kthente dhe me frigte gjithashtu kur iu afrova dilte drit nga ai e keshtu ia mora shpirtin.
Allahu tha: a e din ty se kush ka qene ai dijetare qe ia ke more shpirtin?
thash: jo, tha :ai ka qene femija i cili te ka bere te qash kur ia more shpirtin nenes se tij ne shkretine pastaj une u kujdesa per kete femije derisa u rrit dhe e mbaroi jeten e tij..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
LEXOJENI JU LUTEM (shume tregim i mire)  J5zhxd
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi