Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Kremtimi i Pashkeve, 10.000 veze te varura ne peme Empty Kremtimi i Pashkeve, 10.000 veze te varura ne peme

Thu 12 Apr 2012 - 2:23
Kremtimi i Pashkeve, 10.000 veze te varura ne peme Veze-peme-pashkeNje peme molle ne qytetin Saalfeld ne perendim te Gjermanise u dekorua me 10 mije veze per te kremtuar Pashken.
Pema eshte vendsour ne kopshtin e 76- vjecarit Volker Kraft qe me familjen e tij cdo vit, qe prej gjysme shekulli, merret me rregullimin dhe dekorimin e saj.

‘Kur shkoja ne shkolle kur isha femije dekoroja nje jargavan per Pashke, dhe kjo ishte inspirimi im per nje peme molle, qe tashme ia kam kaluar trashigimi famijeve te mi’- tha Kraft.

‘Rreth dyzevjet me pare- shton ai- kjo ishte vetem nje peme e vogel me 18 veze plastike. Ja cfare ndodh 47 vjet me vone tani qe gruaja ime ben vezet e qelqit te dekoruara nga femijet e mi’. Pema eshte aq e bukur saqe cdo vit qindra vizitore kurizoz udhetojne per ne qytetin e zotit Kraft per ta vizituar ne perudhen e Pashkes.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi