Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

default 10 fotot që shokuan botën,foto nga Lufta e Kosovës në vendin e parë

prej Mon 16 Apr 2012 - 19:45
Shpesh kemi dëgjuar fjalën e urtë, që thotë se: “Një foto mund të tregojë sa një mijë fjalë”, mirëpo në disa raste, ndonjëherë një foto mund të përshkruaj një tregim apo histori të tërë.

Kujdes disa foto përmabjnë materiale dhune dhe vdekje të fëmijëve

Ja lista e dhjetë fotove që shokuan botën:
10. Lufta civile në Liberi - Kjo foto tregon luftën e ashpër që është bërë në Liberi, ku shihet qartë se si një rrugë e një qyteti liberian është e mbuluar me plumba.10 fotot që shokuan botën,foto nga Lufta e Kosovës në vendin e parë 10-197x300

9. Masakra në Tajlandë -Kjo ngjarje ka ndodhur në tetor të vitit 1976, ku studentët që protestonin u rrahën,u maskaruan dhe u mbytën në sheshe të qyteteve.10 fotot që shokuan botën,foto nga Lufta e Kosovës në vendin e parë 9-300x246

8. Uragani në Haiti - Kjo foto është marrë nga vërshimet nga uragani që kaploi Haitin në 2008.10 fotot që shokuan botën,foto nga Lufta e Kosovës në vendin e parë 8-300x221
7. Izraeli dhe dhuna e tyre – Në këtë foto shihet se si një grua palestineze mundohet të ndalë një grup ushtarësh izraelit.10 fotot që shokuan botën,foto nga Lufta e Kosovës në vendin e parë 7-300x207

Kullat Binjake - Sulmi i 11 shtatorit 2001, ku të dy kullat binjake u shkatërruan10 fotot që shokuan botën,foto nga Lufta e Kosovës në vendin e parë 6-194x300

5. Cunami në Indi - Foto është marrë pas një cunami në vendin Tamil Nadu, një shtet në Indi.10 fotot që shokuan botën,foto nga Lufta e Kosovës në vendin e parë 5-300x183

4. Tragjedia e Bhopal-it - Ngjarja ka ndodhur në vitin 1984 në Indi, nga një shpërthim gazi ku kanë mbetur të lënduar diku mbi 500 mijë persona dhe kanë humbur jetën diku 15.000 persona. Në foto tregohet gjetja e një foshnjeje si viktimë e kësaj ngjarje.
10 fotot që shokuan botën,foto nga Lufta e Kosovës në vendin e parë 4-197x300

3. “Zemër luani” - Në foto tregohet një fëmijë irakian i cili ishte lënduar gjatë një shpërthimi granate, i cili i mbijetoi dhjetëra intervenimeve hirurgjike dhe në fund mbijetoi. Vullneti i tij për jetë e shpërbleu me fjalën “Zemër Luani”10 fotot që shokuan botën,foto nga Lufta e Kosovës në vendin e parë 3-300x199

2. Shpërthimi i vulkanit - Ngjarja ka ndodhur në Kolumbi pas shpërthimit të një vulkani, ku humbën jetën diku 25.000 veta. Në foto shihet një vajzë e cila kishte luftuar vetë për tre ditë për të mbijetuar në baltë dhe pa kurrfarë ndihme, ndërsa pasi e gjejnë pas tre ditësh ajo vdes nga gangrena dhe hipotermia. Mediat e shumta botërore kritikuan qeverinë e Kolumbisë për regimin e dobët nga zyrtarët.10 fotot që shokuan botën,foto nga Lufta e Kosovës në vendin e parë 21-300x1961. Kriza e Kosovës - Një foto shumë rrënqethëse gjatë konfliktit në Kosovë ku u deshtën që një numër i madh civilësh të lëshonin shtëpitë e tyre që të shpëtonin jetën. Në foto shihet se si një foshnje e kalojnë tek familja e vet duke kaluar gardhin me gjemba./albtime10 fotot që shokuan botën,foto nga Lufta e Kosovës në vendin e parë 1
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: 10 fotot që shokuan botën,foto nga Lufta e Kosovës në vendin e parë

prej Mon 16 Apr 2012 - 19:53
Tronditese, te len pa fjale..... Merzitur


10 fotot që shokuan botën,foto nga Lufta e Kosovës në vendin e parë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi