Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Sa ndikon arsimi ne formimin e karakterit te njeriut?

prej Mon 23 Apr 2012 - 23:23
Shpehni ate qe mendoni se mund te ndikoje arsimi ne karakterin e njeriut,nese jeni te asaj qe keni perfunduar mund te filloni nga vet-vetja , nese jo atehere mund te pergjigjeni ne pergjithesi.
Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Sa ndikon arsimi ne formimin e karakterit te njeriut?

prej Tue 24 Apr 2012 - 0:28
Ndikon edhe shume,gjithnje ne baze te atyre qe lexon,meson,rritesh (c'ka merr) si nga familja,rrethi shoqeror,dhe ai arsimor luajne rol te madh..Sepse ne baze te tyre dikush formohet,zhvillohet e krijon karakter...Rolin kryesor e ka familja...


Sa ndikon arsimi ne formimin e karakterit te njeriut? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Sa ndikon arsimi ne formimin e karakterit te njeriut?

prej Tue 24 Apr 2012 - 22:59
Arsimi ndikon shume ne te gjitha aspektet jo vetem ne formimin e karakerit,njeriu meson per te jetuar. Njeriu lind,zhvillohet dhe vdes por gjate kesaj periudhe karakteri i njeriut formohet nga vet rrethi ku jeton,e perderisa shkollohemi atehere karakteri do te jete edhe me i forte.Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Unknown
Unknown
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : Gjerat e veshtira ...
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : grecce
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Sa ndikon arsimi ne formimin e karakterit te njeriut?

prej Sun 16 Dec 2012 - 14:58
Ne formimin e karakterit te njeriut luajne rol te rendesishem disa faktore. Edukata familjare, eksperiencat e jetes, genet, shkalla e edukimit, shoqeria e plot e plot te tjera. Mund te thuash se rolin kryesor ne formimin e karakterit e luan familja ne te cilen rritesh.


Leximi për mendjen është si gjimnastika për trupin ...
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Sa ndikon arsimi ne formimin e karakterit te njeriut?

prej Wed 3 Apr 2013 - 23:46
Per mendimin tim arsimimi te ndihmon te vleresohesh per ate qe je, te jesh i pavarur si individ dhe te jep siguri ne shume menyra, por persa i perket karakterit apo persones te nje individi, ne to ndikon ambjenti qe e rrethon!


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Sa ndikon arsimi ne formimin e karakterit te njeriut? Bar_glitter_crown_bar
E askujt
E askujt
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1473
<b>Hobi</b> Hobi : volejboll , psikologjia , romanet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne endrrat e tua...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 01/12/2011

default Re: Sa ndikon arsimi ne formimin e karakterit te njeriut?

prej Wed 3 Apr 2013 - 23:48
Sigurisht qe po . Shkolla eshte nje sfide ....dhe nga sfidat e jetes meson shum.
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Sa ndikon arsimi ne formimin e karakterit te njeriut?

prej Wed 3 Apr 2013 - 23:50
po,arsimi eshte shtylla e kombit
Sponsored content

default Re: Sa ndikon arsimi ne formimin e karakterit te njeriut?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi