Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Foto lajm: U lyhen me “gjak” gjatë protestave kundër toreadorëve

prej Tue 24 Apr 2012 - 20:12
Foto lajm: U lyhen me “gjak” gjatë protestave kundër toreadorëve 180-887x1024
Të lyer me një bojë të kuqe që ngjante si gjak dhe me maska demash, aktivistët kundër ndeshjeve me dema dolën në rrugët e shumë qyteteve në Meksikë, duke protestuar kundër toreadorëve dhe këtij zakoni barbar.
Në pllakatet e aktivistëve shkruhej: “Testim për njerëzimin”. Ata kishin nxjerrë edhe fotografi të demave të zhytur në gjak, pas torturave gjatë ndeshjeve të toreadorëve. /albobserver.com/
Foto lajm: U lyhen me “gjak” gjatë protestave kundër toreadorëve 246-1024x773


Foto lajm: U lyhen me “gjak” gjatë protestave kundër toreadorëve 335-1024x728
Foto lajm: U lyhen me “gjak” gjatë protestave kundër toreadorëve 430-741x1024
Foto lajm: U lyhen me “gjak” gjatë protestave kundër toreadorëve 616-710x1024



Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi