Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Prostitutat spanjolle hynë në grevë Empty Prostitutat spanjolle hynë në grevë

Wed 25 Apr 2012 - 14:15
Një ngjarje mjaft interesante po zhvillohet në Spanjë, prostitutat e këtij shteti kanë vendosur që të dalin në grevë për shkak të ekonomisë në vend.Ato kërkojnë lehtësimin e kushteve për marrje të kredisë. Ato po ashtu thanë se solidarizohen me familjet e varfëra spanjolle të cilat vuajnë po nga e njejta arsye si edhe vajzat me eskort apo ndryshe prostitutat. Ato pohojnë se bankierët janë midis klientëve të rregullt të tyre dhe se ato nuk kanë ndërmend të realizojnë shërbime për ta, deri në ndryshimin e rregullave për marrjen e një kredie, me qëllim që të bëhet më e lehtë për spanjollët e zhytur në borxhe që të marrin hua bankare.


”Ndërsa shumë spanjollë duhet të vuajnë për bukën e gojës, këta bankierë janë në gjendje të paguajnë për një orë shërbim minimumi 300 euro dhe këto janë tarifat më të ulta. Kjo tregon se sektori bankar është i vetmi që nuk është në krizë në këtë vend dhe ne duam të bëjmë tonën për të kontribuar në këtë drejtim”, u shpreh një drejtuese e sindikatës së vajzave eskort.


”Kemi tre ditë që kemi shpallur grevën ndaj bankierëve dhe nuk jam e sigurt nëse ata mund të durojnë edhe shumë kështu”, deklaroi një prostitutë, e identifikuar si Ana M.
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

Prostitutat spanjolle hynë në grevë Empty Re: Prostitutat spanjolle hynë në grevë

Wed 25 Apr 2012 - 14:19
greva interesante me mir ta nbyllin at shtepi se po bajn greva
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi