Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Një qytet i mrekullueshëm në mes të detit (brenda në anije)

prej Thu 26 Apr 2012 - 2:46
Message reputation : 100% (1 vote)
Një qytet i mrekullueshëm në mes të detit (brenda në anije) 144-300x184Quhet “Freedom” dhe është një nga projektet më gjigande të zhvillimit urban brenda në det! Në fakt, bëhet fjalë për një anije gjigande, e cila mund të strehojë deri në 50.000 vetë, duke ofruar shërbime të cilësisë së lartë, si dhe kushte mjaft komode.

Apartamente, dyqane, parqe, vende argëtimi, qendra tregtare, shkollë e universitet, hotele, kazino, spitale, fusha futbolli… janë disa nga ato që mund të gjejë dikush në qytetin e parë lundruese në botë, që pa dyshim mund të cilësohet si një “mrekulli” e kohëve moderne.

Me pamje nga oqeani dhe mundësinë për t’u gjendur ku të dëshirojnë “pasagjerët – banorë” në çdo kohë.
Një qytet i mrekullueshëm në mes të detit (brenda në anije) 230Projekti prototip, i quajtur “anija e dashurisë” pritet të ndërtohet gjatë 3 viteve të ardhshëm, thonë krijuesit. Njerëzit më të pasur të botës pritet të lënë vilat e tyre luksoze, për një apartament lundrues në “Freedom”, ku do të kenë mundësinë të organizojnë ekskursione çdo ditë, me një jaht në breg.

Kuptohet që banimi në këtë qytet lundrues nuk do të jetë një çështje “e lirë ekonomie”, pasi çmimet stratosferike të banesave do të përballohen nga një pakicë e përzgjedhur njerëzish.

Gjithsesi, admirimi për këtë projekt gjigand është falas! /albobserver.com/
Një qytet i mrekullueshëm në mes të detit (brenda në anije) 318

Një qytet i mrekullueshëm në mes të detit (brenda në anije) 415

Një qytet i mrekullueshëm në mes të detit (brenda në anije) 515

Një qytet i mrekullueshëm në mes të detit (brenda në anije) 610

Një qytet i mrekullueshëm në mes të detit (brenda në anije) 79

Një qytet i mrekullueshëm në mes të detit (brenda në anije) 146


Një qytet i mrekullueshëm në mes të detit (brenda në anije) Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Një qytet i mrekullueshëm në mes të detit (brenda në anije)

prej Thu 26 Apr 2012 - 7:40
sa bukur


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Një qytet i mrekullueshëm në mes të detit (brenda në anije) N
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Një qytet i mrekullueshëm në mes të detit (brenda në anije)

prej Fri 27 Apr 2012 - 20:00
Edhe ne Shqiperi duhet ndertuar ky qytet...


Një qytet i mrekullueshëm në mes të detit (brenda në anije) 6ds9w0
Sponsored content

default Re: Një qytet i mrekullueshëm në mes të detit (brenda në anije)

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi