Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Kujdes nga meshkujt e “rrezikshëm”!

prej Mon 30 Apr 2012 - 1:48
Disa meshkuj më mirë t’i humbësh sesa t’i gjesh. Nuk u mungon bukuria, inteligjenca, llogaria bankare, e megjithatë ata nuk ndryshojnë kurrë, mbeten të njëjtët sepse nuk mund të jenë ndryshe, ose sepse kështu u pëlqen të jenë. Viktimat jo në të gjitha rastet rezultojnë të jenë femrat. Ato nga dashuria apo zakoni vendosin të kenë përkrah një parter, i cili herë dashurohet me një tjetër femër, herë jo nga dashuria por nga vesi i pëlqen të mashtrojë dhe flirtojë me dikë tjetër, herë sillet si adoleshent edhe në momentet më kritike të lidhjes. Por cilët janë karakteret e meshkujve më të “rrezikshëm”? Sipas disa sondazheve të kryera së fundmi meshkuj të famshëm janë marrë si modele të veseve dhe lojërave erotike me partnere në ndryshme si dhe tendencën e tyre për të qenë protagonistë të mediave botërore.

Kasanovat

Janë të bukur por jo vetëm... Zotërojnë në mënyrë perfekte artin e joshjes. Në mjaft raste kanë rezultuar të suksesshëm në karrierë, çka ka sjellë edhe njohjen me femra të ndryshme të cilave nuk mund t’u rezistojnë. Ata zotërojnë në mënyrë perfekte artin e joshjes dhe u pëlqen t’i joshin, duke u kthyer në “viktima” të femrave. Në këtë grup hyjnë meshkujt që koleksionojnë flirte dhe të fejuara zyrtare si të ishin figurina. Kasanovat nuk janë të këqij, por nuk munden të bëjnë ndryshe, sepse besohet se kjo ka të bëjë me një deformim genetik. I pari që kryeson listën është aktori Bred Pit. Edhe pse vitet e fundit ka treguar se është besnik ndaj partneres Anxhelina Zholi, në të kaluarën ka testuar një numër të konsiderueshëm femrash. Një tjetër mashkull që bën pjesë në këtë grup “dashnorësh të përjetshëm” është padyshim aktori i famshëm Xhorxh Kluni. Ai koleksionon të dashura, përfshirë edhe ato që impenjohen seriozisht. Pas një periudhe të shkurtër kohe gjithçka merr fund. “Viktima” e fundit e tij ka qenë Sarah Larson. Edhe aktori Xhoni Dip njihet për lidhjet e tij të panumërta me femra të njohura në botën e spektaklit, derisa në fund duket se gjeti shpirtin binjak: Vanesa Paradis. Një tjetër personazh i njohur për lidhjet e tij me shumë femra është këngëtari britanik Robi Uilliams. Për fat të mirë, vitet e fundit është dhënë pas një pasioni tjetër: alienëve, megjithatë në 15 vjet me radhë ka pasur më shumë femra ai sesa një skuadër e tërë futbolli. Mjafton të përmendim se ka pasur të dashura të gjitha anëtaret e grupit “Spice Girls” (me përjashtim të njërës). Kësaj liste i bashkohet edhe bukuroshi italian Edoardo Kosta i cili fillimisht ka pasur një lidhje me Valeria Marinin dhe më pas me aktoren amerikane Lindsi Lohan.

Të pabesët

Të paqëndrueshëm, dyshues, shpesh me varësi nga më të ndryshmet, mbase janë më të këqijtë. Kjo edhe për shkak se dëshirojnë të kenë një raport ku bëjnë presion psikologjik ndaj viktimës së tyre. Donzhuanë, gënjeshtarë, të paqëndrueshëm: meshkuj të cilëve duhet t’u qëndrosh sa më larg. Si bukuroshi dhe i mallkuari Kolin Farrell, që i ndërshkon femrat pa mëshirë (dhe shpesh më shumë se një herë të vetme). Një tjerër figurë e njohur e kinemasë botërore është edhe aktori Hjug Grant, që edhe pse është 50 vjeç ende nuk është bindur të martohet apo të ketë një lidhje të qëndrueshme. Listës së të pabesëve i shtohet edhe italiani Lapo Elkan i cili kohët e fundit është diskutuar shumë përsa i përket anës sentimentale. Ai njihet për lidhjen me kushërirën Bianka Brandolini D’Ada megjithatë tashmë është i lidhur me Anxhelika Ruson. Kjo nuk do të thotë se është i qetë... Ashtu si edhe vëllai më i vogël, Silvio i cili i theu zemër Laura Kiatit. Apo dëshirojmë të flasim për futbollistin Kristiano Vieri? Edhe pse me një të kaluar të “nxehtë” ende nuk është sistemuar. Edhe Shon Pen nuk mund të lihet mënjanë. Pas tradhëtive të panumërta ai u divorcua me bashkëshorten Robin Rajt. Dhe i fundit i listës por jo vërtet i fundit është Pet Doherti i cili është i lidhur me modelen Keit Mos dhe që gjithmonë përflitet në media për lidhjet e tij paralele.

Djalë mamaje

Në pamje të parë duken të qeshur, të ndrojtur dhe entuziastë kur përpara kanë një femër. Më pas zbulon se jetojnë ende me mamin dhe atë nuk do ta ndërronin me asnjë femër në botë. Ata marrin urdhëra nga ajo, u pëlqen të dalin bashkë, të mos hedhur asnjë hap pa marrë edhe miratimin e saj. Flavio Insina, i suksesshëm dhe i famshëm është 43 vjeç. Dhe jeton ende me mamin. Edhe Françesko Façineti, i cili ka qenë i fejuar me disa nga femrat më të bukura se Jespika, nuk mund të bënte për shumë kohë pas nënën e tij. Femra, kujdes nga këta meshkuj, qëndroni sa më larg, sepse në të kundërt do të ktheheni në nëna zëvendësuese.

Piter Pan-ët

Mund të jenë 30, 40, 50 vjeç e megjithatë mosha e tyre e vërtetë nuk kalon adoleshencën. Ata nuk janë negativë megjithatë kjo nuk mjafton. Nëse ke në krah një tip të tillë mashkulli, duhet të jesh e kujdesshme pasi ai edhe në situatë serioze është i prirur të jetë gazmor pa i kushtuar shumë vëmendje problemit. Ky grup meshkujsh shpesh e përdor femrën si objekt argëtimi, pikë referimi për tallje dhe eksperienca jo të këndëshme. Për të e rëndësishme është të jetë në qendër të vëmdendjes edhe pse lëndon gjininë femërore. Ndër Piter Panët e përjetshëm mund të përmendim aktorin Uill Smith si dhe këngëtarin Robi Uilliams. Një tjetër figurë e njohur është edhe Leonardo Pieracioni, prezantues i njohur në Itali.
Shkëputur nga: G.Albania


Kujdes nga meshkujt e “rrezikshëm”! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21429
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Kujdes nga meshkujt e “rrezikshëm”!

prej Tue 1 May 2012 - 12:58
...shyqyr nuk jam i rrezikshem Kujdes nga meshkujt e “rrezikshëm”! 3126114325


Kujdes nga meshkujt e “rrezikshëm”! 6ds9w0
Mirsa
Mirsa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 137
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/07/2013

default Re: Kujdes nga meshkujt e “rrezikshëm”!

prej Tue 4 Mar 2014 - 12:39
Hahahah zoti i rujt ata, se skan guxim per vete e le ma per te ba diqka  grrrr 
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Kujdes nga meshkujt e “rrezikshëm”!

prej Tue 4 Mar 2014 - 21:10
Mirsa shkruajti:Hahahah zoti i rujt ata, se skan guxim per vete e le ma per te ba diqka   grrrr 
 grrrr  grrrr  grrrr  grrrr Pikes i ke ra . Kujdes nga meshkujt e “rrezikshëm”! 1540093706 
Sponsored content

default Re: Kujdes nga meshkujt e “rrezikshëm”!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi