Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

“Euro 2012”, OBSH: Vaksinohuni, para se ta shihni Empty “Euro 2012”, OBSH: Vaksinohuni, para se ta shihni

Tue 1 May 2012 - 15:03
Po, është e vërtetë. Para se të merrni rrugën për nëUkrainë apo Poloni, që të shihni live ndeshjet e kampionatit “Euro 2012”, do të bënit mirë që më parë tëvaksinoheshit.Një këshillë të tillë e bëjnë me dije vetë ekspertët e Organizatës Botërore të Shëndetësisë, që duke dhënë informacion për tifozët që udhëtojnë drejt këtyre vendeve nga 8 qershori, në 1 korrik, u thonë edhe që të vaksinohen.E kjo pasi, në Ukrainë është përhapur së fundmi një epidemi e vërtetë e sëmundjes së fruthit, e cila rrezikon seriozisht edhe ata që e vizitojnë këtë vend.Ata shtojnë më tej se ky lloj fruthi, mund të shoqërohet me komplikime të tilla si pneumoni, meningjit etj.Për më tepër, virusi transmetohet nëpërmjet ajrit, prandaj duhet me patjetër që të vaksinoheni kundër tij nëse dëshironi që të shihni nga afër ndeshjet e “Euro 2012’.

e.t/NOA
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi