Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Shtepia te vecanta te bera nga… Pelhura!! (FOTO)

prej Sat 5 May 2012 - 3:01
Shtepia te vecanta te bera nga… Pelhura!! (FOTO) 1d-232x300Nje ekspozite mbreselenese qe lidhet me qytete te medha u paraqiten nga artisti Koreat Shu Ho, i cili ekspozoj shtepia te bera krejtesisht prej pelhure!Shtepia te vecanta te bera nga… Pelhura!! (FOTO) Housefabric6Ne Berlin, Seul, Nju Jork dhe qytete te tjera te botes njerzit vazhdimisht jane ne zhvillimin e konceptit të “shtepi”, duke e pare ndertesen nga nje kend tjeter çdo kohe, e cila eshte e lidhur direkt me projektimin arkitektonike të Lindjes së Mesme të gjere.Shtepia te vecanta te bera nga… Pelhura!! (FOTO) Housefabric1Artisti, me nje “mjetin” e tij te vecante pelhuren ,krijon instalime te medha ku dhomat, katet , por dhe hyrja e shtepise paraqitet ne permasa normale, duke percaktuar me kete menyre mendimin e “banimit”Shtepia te vecanta te bera nga… Pelhura!! (FOTO) Housefabric2«Home, Sweet Home» Eshte titulli i ekspozites. e cila jep nje kuptim te plote me thelbin e temes, dhe nxit vizitoret per per te pare “nje shtepi Brenda ne nje tjeter”, shfaqe mbreselense mahnitese.Shtepia te vecanta te bera nga… Pelhura!! (FOTO) Housefabric4Shtepia te vecanta te bera nga… Pelhura!! (FOTO) Housefabric5Shtepia te vecanta te bera nga… Pelhura!! (FOTO) Housefabric61Shtepia te vecanta te bera nga… Pelhura!! (FOTO) Housefabric7Shtepia te vecanta te bera nga… Pelhura!! (FOTO) Housefabric8


Shtepia te vecanta te bera nga… Pelhura!! (FOTO) Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi