Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

Ana e majtë e fytyrës është më tërheqëse Empty Ana e majtë e fytyrës është më tërheqëse

Wed 9 May 2012 - 23:28
Shkencëtarët amerikanë kanë përcaktuar që ana e majtë e fytyrës është më e bukur dhe që mjedisi do të na vlerësojë më të bukur nëse e kanë shikimin në anën e majtë tëfytyrës.Pjesëmarrësit e hulumtimit kanë vlerësuar portretet e 10 meshkujve dhe 10 femrave. Shkencëtarët ua kanë prezantuar fotografitë origjinale dhe versionet e pasqyrës të atyre fotografive. Në këtë mënyrëfotografinë tërësisht të njëjtë e kanë shikuar në dy mënyra.Pjesëmarrësit simpati më të madhe kanë treguar për fotografitë në të cilat është treguar fytyra nga ana e majtë, pavarësisht asaj nëse fotografitë fillimisht janë bërë nga ana e majtë apo janë rezultat i inversionit të pasqyrës.

Shkencëtarët këtë dukuri të pazakonshme e shpjegojnë në mënyrën që ana e djathtë e trurit, e cila menaxhon emocionet, kontrollon anën e majtë të fytyrës. Për këtë arsye ana e majtë e fytyrës zbulon më shumë emocione, çka për vëzhguesit është më e këndshme dhe tërheqëse.

Interesante është fakti që portretet e artisteve të mëdhenj në 64 për qind të rasteve janë pikturuar me pamje në faqen e majtë, çka na flet që edhe për artistët ana e majtë e faqes ishte më tërheqëse./sekrete bukurie/
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

Ana e majtë e fytyrës është më tërheqëse Empty Re: Ana e majtë e fytyrës është më tërheqëse

Wed 9 May 2012 - 23:31
Me ne fund edhe shkenctaret e pasken zbulu apo kuptu kete fakt. Dicka qe une e kam kuptu qe moti, prandaj asnjehere nuk i puth femrat ne dy faqe, perveq ne te majten :N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi