Shko poshtë
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Motra të ndëruara, KUJDES !!! nga ujku i internetit

prej Sat 19 May 2012 - 18:45
Të nderuar motra, kujdes nga ujku i internetit! Kujdes nga ai që të flet ty në emër të "dashurisë" ,nga ai i cili të premton martesën por ai të thotë se dëshiron që të të njohë "më mirë" në chat,i cili dëshiron të shoh fotografin tuaj,i cili dëshiron që të takohet me ty ,që të ketë një pamje të mirë për "bashkësortën e tij të ardshme" gjitha këto i bën para se ta marrë hapin e parë dhe të flet me prindin tënd ... Nëse do ishte i drejtë,dhe i mirë ,ai do ta bënte këtë menjëherë ,do të vinte në shtëpin tënde dhe do e pyeste babanë(apo kujdestarin) tënd për dorën e martesës sate.Eshtë një fjalë e urtë arabe që i përshkruan këta lloje të njerëzve që "duan të hyjnë nga dritarja ,dhe jo nga dera" kurse Allahu në Kur`an thotë:

"...Në shtëpitë hyni kah dyert e tyre dhe kini frikë All-llahun që ashtu të gjeni shpëtim."
(Kur`an Bekare:189)

Motra të ndëruara, KUJDES !!! nga ujku i internetit 485715_4020852006722_1444096609_33531177_1469723009_n


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Motra të ndëruara, KUJDES !!! nga ujku i internetit J5zhxd
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi