Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Aksidenti tragjik, flet shoferi i autobusit tjeter  Empty Aksidenti tragjik, flet shoferi i autobusit tjeter

Tue 22 May 2012 - 17:55
Aksidenti tragjik, flet shoferi i autobusit tjeter  Images

Drejtuesi i autobusit tjeter qe po transportonte grupin e dyte të studenteve drejt Sarandes rrefeu momentet e para kur u informua per aksidentin tragjik.
Drejtuesi i autobusit tjetër që po transportonte grupin e dytë të studentëve drejt Sarandës rrëfeu momentet e para kur u informua për aksidentin tragjik, teksa ndodhej rreth 200 metra larg vendit të tragjedisë.

“Po udhëtoja drejt Sarandës. Në kilometrin e pestë një studente e plagosur lehtë mori në telefon shokët e vet e tregoi gjithçka. Nuk mund të ecja më tej. Sapo u informova për aksidentit kam gjetur një vendparkim përballë kalasë ne Palermo.”, -u shpreh Astrit Kurti.

"Në fillim" - vijon ai- "dyshova se mos ishte ndonjë shenjtallëk rinor, por me pas frenova përballë kalasë së Palermos, ku ishte një bar-restorant dhe kishte një televizor të madh. Tragjedia kishte marrë udhë, ishte nje fatkeqesi e jashtezakonshme”, - tha Kurti.
Drejtuesi i autobusit theksoi se kolegu i tij, kishte përvojë në drejtim e autobusit. “Edhe tani nuk e kuptoj çfarë ndodhi në Qafën e Vishës. Kolegu im kishte përvojën, por ja që timoni nuk ka burrëri, të tradhton”, u shpreh Kurti.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi