Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Performanca e Rona Nishliut kritikohet masivisht në rrjetet sociale Empty Performanca e Rona Nishliut kritikohet masivisht në rrjetet sociale

Sun 27 May 2012 - 18:09
Shqipëria për herë të parë ka vënë vendin e pesë nëEurovision. Kënga e Rona Nishliut ishte një prej atyre që ka tërhequr mjaft vëmendje në rrjetet sociale gjatë finales.Tabloidi britanik “Daily Mail”, shkruan se mjaft njerëz nuk e kanë pritur mirë performancën e saj, madje disa janë terrorizuar.“Kënga e Shqipërisë është vetëm ulërimë, duke nxjerr mushkëritë jashtë. Kjo më frikësoi deri në vdekje”, shkruan njëri. “Mendoj se sapo mu rikthye dëgjimi nga kënga e Shqipërisë”, shkruan dikush tjetër në rrjetin social “Tuiter”.Këngëtarja i kishte kapur flokët e saj gërshet mbi kokë ndërsa një kordon e kishte lënë të varur rreth qafës. Ajo kishte veshur një kostum, që kishte një mantel prej vampirësh dhe një aksesor shtesë që duket sadist.Rona qartësisht performoi me zemër dhe shpirt dhe nuk kishte të bënte fare me ndonjë nga ato zhurmat që shkaktojnë gjërat kur thyhen. /Daily Mail/

Përgatiti: F.S
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

Performanca e Rona Nishliut kritikohet masivisht në rrjetet sociale Empty Re: Performanca e Rona Nishliut kritikohet masivisht në rrjetet sociale

Sun 27 May 2012 - 18:57
Message reputation : 100% (1 vote)
Pff...kur kan dite qka eshte muzika Britanzt...tipa bajt jon nuk dine as vleren artit!!
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Performanca e Rona Nishliut kritikohet masivisht në rrjetet sociale Empty Re: Performanca e Rona Nishliut kritikohet masivisht në rrjetet sociale

Sun 27 May 2012 - 19:01
Luna shkruajti:Pff...kur kan dite qka eshte muzika Britanzt...tipa bajt jon nuk dine as vleren artit!!

...plasen qe mbeten te fundit duket!
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

Performanca e Rona Nishliut kritikohet masivisht në rrjetet sociale Empty Re: Performanca e Rona Nishliut kritikohet masivisht në rrjetet sociale

Sun 27 May 2012 - 19:25
Message reputation : 100% (1 vote)
Duhet te jemi konkret , objektiv . Rona kendoi ne shqip, te huajt shqipen nuk e dine , e vetmja arme e saj per te fituar ne Eurovizion ishte Muzikaliteti dhe aftesite e saj artistike per te perdorur zerin .
Personalisht kjo kenge degjohet ne ato momente ku ndihesh pertoke dhe te bene te shperthesh gjithcka cfare permban perbrenda dhe per kete arsye : ne shqiptaret vete nuk e vlersuam ne fillim, por ne ate moment ne Eurovizion ajo kenge SHPERTHENTE TRAGJEDINE E HUMBJES TONE NACIONALE DHE ZINE KOMBETARE.
E adhuroje kete kenge dhe kete artise per dy arsye : ajo eshte kosovare dhe krenaria e saj per prezantimin e Shqiperise , i jam vertete Mirenjohese, PERFAQESIM I DENJE , kjo tregoi bashkesine tone kombetare .
Keshtu qe te huajt nuk e kuptojne kengen dhe muzikaliteti i saj nuk eshte aq i degjueshem dhe i mirekuptueshem nga te gjithe....ashtu si e kuptojme ne shqiptaret.
Nje shoku im i huaj e pelqente Ronen dhe kengen e saj dhe kjo eshte per tu habitur, sepse muzikaliteti i saj eshte i veshtire.

Falenderoje vecanerisht dy vende qe na mbeshteten :
SAN MARINO
ITALI (ju na e kishit borxh per vitin e shkuar )
Serbi, ate nje pike qe na dhate, futeni andej ju ka dale se nuk na duhet !!!
GREQI, MUND TE NA JEPNIT ME SHUME , pasi ATHINA JEMI NE !!
Sponsored content

Performanca e Rona Nishliut kritikohet masivisht në rrjetet sociale Empty Re: Performanca e Rona Nishliut kritikohet masivisht në rrjetet sociale

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi