Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

default Ishulli I NDALUAR!

prej Mon 28 May 2012 - 17:47
Ishulli I NDALUAR! Nisi-1-300x225

Ishulli Ilha de Queaimada Grande mund te na duket si nje parajse,por na besoni nuk do donit te gjendeshit atje as me imagjinate.


Behet fjale per nje ishull zone 430.000m katror, e cila eshte nje zonje e mbrojtur ku askush nuk lejohet te shkele.Arsyeja

Ishulli “Parajse” eshte vendbanimi i qindra gjarprinjve e llojit Bothrops insularis, per shkak te tyre aksidentalisht shume njeres kane humbur jeten.

Gjithashtu vendasit thone se ata jane aq shume te shumuar saqe ne cdo meter katror gjen 5 prej tyre!

Burimi:/Alblive.net/

Ishulli I NDALUAR! Tromaktiko-300x200
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Ishulli I NDALUAR!

prej Mon 28 May 2012 - 17:52
bobo frika me e madhe e imja gjarperinjte Ishulli I NDALUAR! 729602


Ishulli I NDALUAR! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
kristiboy
kristiboy
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 755
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : naxos
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/05/2012

default Re: Ishulli I NDALUAR!

prej Mon 28 May 2012 - 18:15
Aяtємιѕα shkruajti:bobo frika me e madhe e imja gjarperinjte Ishulli I NDALUAR! 729602
Ishulli I NDALUAR! 1698836746 ruaju mos ti shohesh sonte ne enderr


Dy të dashuruar janë si qepallat e poshtme dhe të sipërme. Takohen shpesh sepse ju mungon njëra-tjetra dhe kur janë bashkë, nuk e shohin botën përreth...!
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Ishulli I NDALUAR!

prej Mon 28 May 2012 - 18:17
S'fle gjume hic per inat afro grrrr


Ishulli I NDALUAR! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
kristiboy
kristiboy
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 755
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : naxos
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/05/2012

default Re: Ishulli I NDALUAR!

prej Mon 28 May 2012 - 18:19
Aяtємιѕα shkruajti:S'fle gjume hic per inat afro grrrr
hajt se flej un per ty pra
por ruaju se po te mori gjume e pate haha grrrr endrra
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Ishulli I NDALUAR!

prej Mon 28 May 2012 - 18:23
Hidhu e ketej nga endrrat e mia e perzeji meqense je trim ti grrrr


Ishulli I NDALUAR! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Ishulli I NDALUAR!

prej Mon 28 May 2012 - 18:41
larg kti ishulli :sad26:


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Ishulli I NDALUAR! N
kristiboy
kristiboy
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 755
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : naxos
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/05/2012

default Re: Ishulli I NDALUAR!

prej Tue 29 May 2012 - 6:33
Aяtємιѕα shkruajti:Hidhu e ketej nga endrrat e mia e perzeji meqense je trim ti grrrr
si me sgjove sot me endrrat si ja qove apo ske par
Sponsored content

default Re: Ishulli I NDALUAR!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi