Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

“Birkini” në flakë… një gjest simbolik Empty “Birkini” në flakë… një gjest simbolik

Thu 31 May 2012 - 16:22
Ajo është çanta që miliona femra në të gjithë botën e shohin në ëndërr. Modeli “Birkin” i firmës “Hermes” me lëkurë të kuqe krokodili kushton deri në 100 mijë euro, por për vajzën e aktorit Klint Istvud një simbol luksi që duhet përdhosur.Gjatë pjesës së ardhshme të realiti shout “Mrs Eastwood & Company”, Françeska Istvud do të shfaqet duke prerë e në mes e më pas duke i vënë flakën “xhevahirit” të firmës “Hermes”.Vlera e çantës më të dëshiruar në botë, sigurisht nëse bëhet fjalë për variantin origjinal, arrin deri në 100 mijë euro. Françeska e ka cilësuar si simbolik gjestin e djegies së saj (qëllimi është t’i ulen vlerat një prej simboleve kryesore të luksit dhe konsumizimit). Por për një veprim të tillë ka pasur reagime negative të panumërta në rrjetet sociale.
“Birkini” në flakë… një gjest simbolik Birking-chainsaw-300x190Madje, asaj i kanë shkuar edhe kërcënime me vdekje nëpërmjet Facebook-ut dhe Tëitter-it. Shkatërrimi i një objekti luksi nuk është përvoja e parë për vajzën e aktorit hollivudian. Më parë ajo ka prerë me motosharrë dhe djegur një palë këpucë të markës “Christian Louboutin”. / G.N. “Birkini” në flakë… një gjest simbolik Burnt-christian-louboutin-300x200
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

“Birkini” në flakë… një gjest simbolik Empty Re: “Birkini” në flakë… një gjest simbolik

Thu 31 May 2012 - 18:24
pse nuk i dhuron diku ato leke ,, por u ven flaken “Birkini” në flakë… një gjest simbolik 2585209286
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi