Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Një gjest i papritur romantik? Kujdes, femrat dyshojnë Empty Një gjest i papritur romantik? Kujdes, femrat dyshojnë

Tue 8 May 2012 - 18:38
Të gjitha ëndërrojnë për një gjest romantik, por kur burrat papritur shkojnë në shtëpi me një buqetë me lule, gratë pyesin dhe dyshojnë për motivin.Një studim i ri ka treguar se se burrat që janë ‘shumë të sjellshëm’ me gjysmën e tyre përcjellin tek partneret e tyre frikën se mund t’i tradhëtojnë ato.Kërkimet kanë zbuluar se 2/3 e grave dyshojnë se nëse partnerët e tyre mund të kenë një ‘marifet të vogël’ në dhomën e gjumit, bëhen romantikë të mëdhenj, apo dhe të sjellin madje mëngjesin në shtrat.Dyshime të tjera që lindin tek femrat dhe të dashurat janë nëse bashkëshortët/të dashurit u dhurojnë atyre bizhuteri apo të brendshme seksi. Madje edhe kur i ndihmojnë ato në punët e shtëpisë, femrat besojnë se ‘diccka po luan’.Rezultatet dolën nga studimi ku u morën në pyetje rreth 2000 të rritur.
20 gjërat që i bëjnë femrat të dyshojnë;
Dhurimi i bizhuterive
Filmat e rinj në dhomën e gjumit
Më tepër emocional
Blerja e luleve
Blerja e cokollatave
Më tepër vëmendje
Dhurimi i të brendshmeve seksi
Rezervimi i një fundjave romantike
Blerja e më shumë gjërave
Ndihma në punët e shtëpisë
Tregimi i tepërm sesa shumë ju do
Mëngjesi në shtrat
Më shumë komplimenta
Më shumë fjalë
Gatimi në shtëpi
Telefonatat e shumta
Dëgjimi më i mirë dhe më i vëmendshëm
Shkon më shumë në banjë
Dorëon pultin e TV
Përqafime më tepër
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi