Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

Kur të mungon dikush! Empty Kur të mungon dikush!

Tue 5 Jun 2012 - 21:26
• Atëherë kur njeriu ka nevojë për pak vëmendje edhe vetë harresa kthen kokën mënjanë!

• Kohë, o kohë, merrmi ditët me nxitim,
por lermë veç pak kohë, të jetoj me shpirtin tim!

• Kujtimet janë pengesë në rrugën e shpresës!

• Të kuptosh të tjerët është dituri, por të kuptosh veten tënde është ndriçim.

• Rreziko sot , vepro shpejt. Mos e ler veten të vdesësh dalëngadalë. Mos e privo veten të ndihesh i lumtur …

• Tehu më i mprehtë është fjala jote e cila të ngulet në zemër pa i’u dashur të çaj kraharorin.

• ‎”Marshoj” e kthyer në kujtime
.. tani janë venitur ëndrrat janë kthyer në dështime
Ku janë ato ditë, që vlonin zemrën time?!

• Kur të mungon dikush, është sikur të mungon gjysma e trupit tënd?!

• Mos kërko një jetë më të lehtë por bëhu ti vetë më i fortë dhe përballoje atë me gjitha vështirësitë që ka.

• Mos lejo të jesh larg nga njerëzit që don, nëse mungesa jote do jet për kohë të gjat…ka mundësi që ata të mësohen më mungesën tënde… dhe kjo do të lëndoj ty pasi të kthehesh dhe të kuptosh që ata njerëz mund te jen shum të lumtur edhe nëse ti sdo jesh pran tyre...

• Gjithçka mund të ndodhi, por jo gjithçka që njerëzit thonë është e vërtet...!

• Në momentet e pikëllimit njeriu njeh forcën e vet dhe të dashurve të vet.

• Jam shum e vogël në këtë botë të madhe, por kam një Krijues që vëzhgon mbi gjithë botën, e cila për te është sa një pikë uji, andaj kur bëj krahasimin e tillë nuk frigohem aspak!

• Me të vërtetën botës i bie përqark, me gënjeshtrën nuk bën dot asnjë hap.

• Në ditët e sotme njihet çmimi i gjithçkaje dhe vlera e asgjëje.
Ti për mua ke një çmim që vlen më shumë se çdo gjë tjetër në botë...

• Dielli në fillim ngroh vetëm një pjesë të tokës...pastaj tjetrën ... Prandaj në një vend kemi ditë e në tjetrën kemi natë...

Por në zemrën time ka vetëm dritë, ndriçim...pasi ti nuk je thjesht një cop toke, ti je i gjithë globi im!

• Ka mendime të cilat janë lutje të heshtura, dhe ka momente që në çfarëdo pozicioni të jetë trupi, shpirti është i gjunjëzuar...

• Kurajoja nuk është si një lis i gjatë që sheh stuhinë të vijë e shkojë, por është si një lule e vogël që çel në dëborën e ftohtë...

• Do të më mungoje, edhe nëse nuk do të të kisha njohur kurrë...

• Fal ata që të kanë lënduar, të kanë sulmuar, të kanë ofenduar, të kanë marrë mirësinë për dobësi,
POR mbi të gjitha fal vetveten që ia lejove atyre ta bëjnë këtë gjë...!

• Nuk shpresoj të më kuptosh, përderisa nuk kuptoj dot as veten time....

- Shpresoj të gjesh gjithmonë arsye për të buzëqeshur edhe pse nuk do jem aty për të të parë...
- Një ditë do të të vijë në mendje, mos u shqetëso, do të jem " mirë". Do të të marrë malli e do kërkosh për " një fjalë nga unë", por mos u lodh, nuk do më gjesh askund....

• Mos i ler çelsat e lumturisë tënde, në "xhepat" e dikujt tjetër...

• Të jesh i ndershëm dhe i drejtë, ndoshta nuk do të bëje të kesh shumë miq, por gjithmonë do të kesh pranë vetes ata të duhurit!

• Të dashura “Ëndrra”, mjaft m'u shfaqet aq të bukura, të mrekullueshme dhe laramane....
“Sinqerisht”,
Nga: “Realiteti”!

• Është e vërtetë se paratë nuk mund ta blejnë lumturinë, por në një farë mënyre është më e “rehatshme” të qash në një Porsche apo BMW, se mbi një bicikletë...

• Ti nuk mund të jesh perfekt/e në shumë gjëra....,por mos harro, shumë gjëra nuk do të ishin perfekte pa ty!

• Shpresa është zëri i vogël që pëshpërin " ndoshta" , kur e gjithë bota bërtet " jo"!

• Zoti ka depozituar ”Dashuri, Lumturi, Gëzim, Paqë, Buzëqeshje” dhe shumë gjëra të tjera të këndshme në llogarinë tuaj. Kodi i llogarisë është "Lutuni se UNË ju përgjigjem”...

• - Nëse nuk e di, atëherë më pyet
- Nëse nuk bie dakort, më kundërshto
- Nëse diçka nuk të pëlqen, m’a thuaj
Vetëm mos vazhdo të më gjykosh në heshtje...!

• Një mashkull ëndërron të gjej femrën perfekte, dhe një femër ëndërron të gjejë një mashkull perfekt, por harrojnë se Zoti i krijoi të dy për të kompletuar njëri - tjetrin...!
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi