Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Arsimi privat ne Shqiperi

prej Sat 16 Jun 2012 - 15:59
Message reputation : 100% (1 vote)
Universitetet ne vendin tone jane bere te shumte, si ato publike ashtu edhe private. Duket sikur gjerat po marrin per mire me ne fund dhe ky popull arsimdashes po perqafon arsimimin dhe kulturen perendimore gjera per te cilat ka nevoje aq shume.

Kjo pamje e bukur eshte po aq e bukur ne funksion po aq sa dhe ne pamje??Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Arsimi privat ne Shqiperi

prej Mon 24 Sep 2012 - 14:29
Vecse "ARSIM" nuk quhet, se si "Tregu privat" eshte bere!!!


 Arsimi privat ne Shqiperi 6ds9w0
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Arsimi privat ne Shqiperi

prej Mon 24 Sep 2012 - 14:54
Perpara '90-s, ndiqnin arsimin e larte, 1 ne 3 persona . Ndersa aktualisht shkon ne shkolla te larta pjesa me e madhe (nuk ka statistika per kete, por gati gjithe maturantet, perfshire edhe mbetesit rregjistrohen ne nje fakultet shteteror ose privat, brenda ose jashte vendit). Statistikisht po diplomohen me diploma universitare shume me teper njerez sesa i duhen shoqerise per pune qe kerkojne arsim te larte. Ndersa cilesisht, po dalin shumica kunguj. Vetem se kungulli ka nje gje, shtrihet shume dhe pushton. Kungulli, ashtu sic di te marre pa merite shkollen e larte, di te marre pa merite edhe punen. Njerezit e afte jane me te shumtet qe vuajne nga papunesia


 Arsimi privat ne Shqiperi Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Sponsored content

default Re: Arsimi privat ne Shqiperi

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi