Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Mona Liza me perime

prej Tue 26 Jun 2012 - 20:16
Aron Zaid është një piktor që nuk përdor penela si të gjithë kolegët e tij. Në vend të tyre ai përdor ushqime dhe rezultatet janë spektakolare.

60-vjeçari ka risjellë disa nga kryeveprat më të mëdha botërore duke përdorur perime e fruta nga oborri i tij.

Ai ka prerë me kujdes patatet, brokujt e sallatën jeshile dhe i ka vendosur në mënyrë që të duket si Mona Lisa e Leonardo Da Vincit.
Mona Liza me perime Mona-liza-perimeMona Liza me perime Mona-lizaGjithashtu ka rikrijuar versionet e Lindjes së Afërditës nga Sandro Botticelli dhe Dora Maar-it nga Pablo Picasso.
Mona Liza me perime Aferdita
Mona Liza me perime PortretiMona Liza me perime BiriB.topchanel


Mona Liza me perime Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi