Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

I ngacmuan gruan në mes të natës, nga xhelozia plagos katër persona Empty I ngacmuan gruan në mes të natës, nga xhelozia plagos katër persona

Fri 6 Jul 2012 - 18:05
I ngacmuan gruan në mes të natës, nga xhelozia plagos katër persona Vret-300x199Një i ri nga Gjirokastra ka plagosur mbrëmjen e djeshme katër shtetas, dy prej të cilëve i ka qëlluar pasi dyshonte se i ngacmonin bashkëshorten. Bëhet fjalë për 25 vjecarin Oskeol Hitaj i cili rreth orës 00:30 vuri re se pranë banesës së tij në fshatin “Asim Zeneli”, ndaloi një makinë Benz Elegancë me targa GJ 9866A ku gjendeshin Erion Kristali, i shoqëruar nga shoku i tij, Panajot Xharahu. Duke kujtuar se kishin ardhur për ti ngacmuar gruan Hitaj ka hapur zjarr në drejtim të tyre me armë gjahu Teke automatike, të cilën e kishte me lejedhe ka i ka plagosur lehtë në këmbë. Më pas 25-vjecari i ka futur në banesë duke i marrë kartën e identitetin dhe dokumentet e makinës bashkë me celësat për ti lënë më vonë të lirë.
Mësohet se 2 të rinjtë e plagosur pas incidentit kërkuan ndihmë për transport në spital tek Sokol dhe Lato Hysi, babë e bir, të cilët me një furgon ‘Sprinter’ me targë Gj 1993 A u nisën për në spital. Por Hitaj u doli sërish para dhe këtë herë u ka qëlluar me kallashnikov duke plagosur këtë herëedhe drejtuesin e mjetit dhe djalin e tij. Më pas ai është larguar në drejtim të paditur ndërkohë që është shpallur nga policia në kërkim./alb-observer.com/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi