Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Nënë e bijë takohen pas 50 vitesh në Facebook Empty Nënë e bijë takohen pas 50 vitesh në Facebook

Fri 20 Jul 2012 - 23:02
Facebook-u është ai që ribashkojë nënën me vajzën, të cilat nuk shiheshin me njëra-tjetrën, prej gati gjysmë shekulli. Ngjaraj ka ndodhur në SHBA, ku Stephania Phillips,përdori rrjetin social për të gjetur nënën e saj Joan Wehrmeyer, të cilën e kishte parë për herë të fundit që kur ishte një fëmijë dhe nuk mbante mend asgjë nga kontakti i fundit me nënën. Pasi folën në rrjetin social, ato u takuan për të parë nga afër njëra-tjetrën.Zonja Wehrmeyer, ishte vetëm 17 vjeç kur u martua me Richard Botwin, babanë e vajzës. Pak kohë më vonë lindi Stephanie, por problemet me familjen e bashkëshortit të saj u bën shkak që ajo të largohej dhe t’ia linte vajzën atyre.
Vajza e cila jeton në Pennsylvania e përshkruan takimin me nënën e saj, si një ëndërr që më në fund u bë realitet.
“Ndërsa rritesha nuk u lejova kurrë që të bëja pyetje rreth nënës sime. Ishte thuajse një tabu. Unë e kam kërkur gjithmon nënën dhe kur u rrita, por përpjekjet e mija dështonin. Facebook-u më realizoj ëndrrën time dhe unë jam shumë e lumtur”, u shpreh Stephania Phillips për mediat amerikane./alb-observer.com/
Nënë e bijë takohen pas 50 vitesh në Facebook L1Nënë e bijë takohen pas 50 vitesh në Facebook D1Nënë e bijë takohen pas 50 vitesh në Facebook K1Nënë e bijë takohen pas 50 vitesh në Facebook 4_7f3d286c1e5f5ed053bb7d44
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi