Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Facebook bashkon nënë e bijë pas 50 vitesh

prej Fri 20 Jul 2012 - 18:35

Facebook bashkon nënë e bijë pas 50 vitesh Article-2176166-1421F27F000
Facebook na ka bërë të gjithëve të ritakojmë virtualisht njerëz, të cilët mund të kishim vite pa i parë.


Por në SHBA, Facebook ka
arritur që të lidhë nënën me vajzën, të cilat nuk shiheshin me
njëra-tjetrën, prej gati gjysmë shekulli.

Stephania Phillips,
përdori rrjetin social për të rënë në gjurmët e nënës së saj Joan
Wehrmeyer, të cilën e kishte prekur për herë të fundit kur ishte një
bebe në vitet 60-të.(Vajza nuk mbante mend asgje nga kontakti me nenen e
saj per shkak se kur u ndane ajo ishte shume e vogel).

Përmes Facebook, Stephania e gjeti nënën e saj dhe të dyja u takuan në një lokal për të parë nga afër njëra-tjetrën.

Zonja Wehrmeyer, e cila mbiemrin e vajzërisë e kishte Courchene, ishte
vetëm 17 vjeç kur u martua me Richard Botwin, babanë e vajzës. Pak kohë
më vonë lindi Stephanie, por problemet me familjen e bashkëshortit të
saj u bën shkak që ajo të largohej dhe t'ia linte vajzën atyre.

Stephanie qëndroi me babanë e saj në New Jersey, ndërsa nëna, e cila
tani është 67 vjeç, udhëtoi në jug të Floridas dhe u rimartua. Ajo tani
ka një fëmijë të lindur natyralisht dhe një të adoptuar.Aktualisht ajo
jeton në Coral Springs.

Stephania, 48 vjeç, e cila jeton në Pennsylvania e përshkruan takimin me nënën e saj, si një ëndërr që u bë realitet.

"Ndërsa rritesha nuk u lejova kurrë që të bëja pyetje rreth nënës sime. Ishte thuajse një tabu", tregon ajo.

Stephania e kërkoi nënën e saj për vite të tëra, por kishte dështuar.
Ajo arriti të gjente mbiemrin e vajzërisë së nënës së saj, dhe ky ishte
çelësi për ta gjetur në Facebook. Fatmirësisht nëna përdorte këtë
mbiemër në profilin e saj dhe kështu u krye lidhja nënë e bijë pas shumë
vitesh.

/top-channel.tv/


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Facebook bashkon nënë e bijë pas 50 vitesh 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi