Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Zgjohet nga gjumi çdo dy muaj

prej Tue 24 Jul 2012 - 22:00
Zgjohet nga gjumi çdo dy muaj

Zgjohet nga gjumi çdo dy muaj Gjumi

Vajza 15-vjeçare, Stacey Comerford është prekur nga një sindromë e rrallë, që njihet ndryshe si “sindroma e Kleine Levin”, për të cilën nuk është zbuluar ende asnjë shërim.
Mediet angleze e kanë pagëzuar me emrin “Bukuroshja e fjetur”, pasi vajza zgjohet nga gjumi një herë në 1 apo 2 muaj.
“Për shkak të sëmundjes kam humbur 9 provime. Madje as për ditëlindjen time, në nëntor, nuk u zgjova. Të paktën tani që e di shkakun e gjumit, e kam më të lehtë t’u shpjegoj njerëzve se çfarë kam”, u shpreh 15-vjeçarja për mediet britanike. Ajo shpreson se së shpejti do të gjendet kura për këtë sindrom, dhe se ajo do të mund ta vazhdojë jetën normalisht si gjithë njerëzit e tjerë
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi